Informacje dnia

Macquarie Asset Management inwestuje w nieruchomości komercyjne w Łodzi

7R City Flex Łódź
Deweloper 7R sprzedał pierwszy etap inwestycji komercyjnej 7R Park Łódź West II.

7R Park Łódź West II to projekt logistyczny, który zlokalizowany jest w centralnej Polsce. Nieruchomość została nabyta przez Macquarie Asset Management w imieniu jednego z klientów inwestora, dla którego świadczy usługi zarządzania majątkiem. Jest to już szósta transakcja Macquarie w ramach portfela 7R City Flex Last Mile Logistics.

Nieruchomość komercyjna 7R, którą nabyła firma Macquarie Asset Management, w imieniu jednego z klientów instytucjonalnych inwestora, został oddany do użytku w lipcu 2021 r. Obiekt jest w pełni skomercjalizowany. Budynek posiada certyfikat BREEAM, który potwierdza zastosowane rozwiązania proekologiczne poprawiające jego efektywność energetyczną.
W ciągu ostatnich 14 miesięcy 7R i Macquarie Asset Management zawarły sześć transakcji o łącznej wartości ponad 63 mln euro.

Pandemia zwróciła uwagę na istotną rolę, jaką sektor nieruchomości logistycznych odgrywa w utrzymaniu efektywności globalnych łańcuchów dostaw. Ponieważ zapotrzebowanie na strategicznie zlokalizowane obiekty o silnych cechach zrównoważonego rozwoju wciąż rośnie, cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z 7R w Polsce i nabyć ten wysokiej jakości portfel,

mówi Dana Gibson, Co-Head zespołu Macquarie Asset Management’s Real Estate w Europie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora