Inwestycje publiczne

Inwestowanie w nieruchomości: rewitalizacja Stoczni Cesarskiej wkracza w nowy etap

Jadwiga Kosinska1

Stocznia Cesarska to projekt rewitalizacji terenu, który zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Taki sposób zagospodarowania pozwoli podkreślić wyjątkową historię tego miejsca, uzupełniając ją o nową jakość przestrzenno-architektoniczną.

W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu. Wraz z objęciem stanowiska, Jadwiga otwiera nowy etap w realizacji projektu Stoczni Cesarskiej, który będzie skoncentrowany na realizacji nowej zabudowy.

„Po pięciu latach intensywnych prac koncepcyjnych, projektowych, działań miastotwórczych i pierwszych dwóch zrealizowanych remontach zabytkowych budynków nadszedł czas na zintensyfikowanie działań inwestycyjnych związanych z realizacją nowej tkanki.” mówi dotychczasowy Dyrektor Projektu, Gerard Schuurman. „Jestem niezwykle dumny z tego co do tej pory osiągnęliśmy, i wierzę, że Jadwiga ze swoim bogatym doświadczeniem budowlanym wprowadzi projekt w nowy etap.” – dodaje Schuurman.

Jadwiga Kosińska związana jest z branżą nieruchomości oraz budowlaną od ponad dwudziestu kilku lat. Jest absolwentką kierunku Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Illinois w Urbana Champaign.

Mogę śmiało stwierdzić, że choć w swoim życiu zawodowym realizowałam już wiele wyjątkowych projektów, to rewitalizacja najbardziej historycznej części terenu Stoczni Gdańskiej, terenu tak ważnego dla Nas Polaków, jest dla mnie zarówno wyzwaniem, jak i wyjątkowym zaszczytem. ” – mówi Jadwiga Kosińska. „Kierunek na najbliższe lata mamy jasno wytyczony. Jestem przekonana, że po pierwszych bardzo udanych i nagrodzonych remontach tkanki zabytkowej, nadszedł czas na nową zabudowę i zintensyfikowanie działań w tym zakresie. Mam szczerą nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie z branży nieruchomości oraz budowlanej będzie cennym atutem.” – dodaje Kosińska.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora