rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

i2 Development odnowił zabytkowe kamienice w centrum Wrocławia

Piłsudskiego 89_91_widok z ulicy_photo3Wrocławski deweloper zrewitalizował kompleks dwóch historycznych kamienic przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej w stolicy Dolnego Śląska. i2 Development S.A. zachował możliwie najwierniej pierwotny charakter miejsca i wyglądu kamienic ze szczególną dbałością o projekt i materiały wykończeniowe. Efektem tej pracy są mieszkania z segmentu premium.

– Jesteśmy dumni z efektu, który osiągnęliśmy przy Piłsudskiego. Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Na własny koszt pobraliśmy i zbadaliśmy próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę. Dzięki temu przywróciliśmy historyczny odcień elewacji  – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Odnowione kamienice przy ul. Piłsudskiego 89 i 91 zlokalizowane są na tzw. Przedmieściu Świdnickim, niedaleko dworca Wrocław Główny– niektóre z budynków w tej części miasta pochodzą jeszcze z XIX wieku,jak dzisiejszy gmach Naczelnej Organizacji Technicznej przy Piłsudskiego 74. Założeniem projektu było więc zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz
wraz z wkomponowaniem nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych – dodaniu funkcjonalność na miarę XXI wieku. Za wysokiej jakości projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o. o., z Grupy i2 Development.

W kamienicy przy Piłsudskiego 91 utrzymanej w stylu neoklasycyzmu z elementami neorenesansu znajdują się 23 lokale, w tym studia o powierzchniach od 24,94 m2, mieszkania 2 pokojowe od 35,51 m2 i mieszkania 4 pokojowe od 80,81 m2. Na parterze dodatkowo zlokalizowano 2 lokale usługowe o powierzchniach 50,86 m2 i 55,35 m2.

We wnętrzach Piłsudskiego 89 mieszczą się 22 mieszkania, w tym lokale typu „studio”o powierzchni od 21,22 m2, mieszkania 2-pokojowe od 51,16 m2 oraz mieszkania3-pokojowe od 45,77 m2. Parter przeznaczono na lokale usługowe o powierzchni 140,86 m2.

O prestiżowej lokalizacji przesądza nie tylko sąsiedztwo placówek kulturalnych –
m.in. Teatru Muzycznego Capitol, Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, lecz także bardzo dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Spacer ulicą Świdnicką, pełną urokliwych i klimatycznych kawiarenek, do Rynku zabiera tylko 10 minut.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora