rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

ELI sprzedało nieruchomość inwestycyjną Park Tychy w transakcji o wartości 59,6 mln euro

Park Tychy

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna, sfinalizowała transakcję sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej Park Tychy.

Centrum logistyczne Park Tychy jest projektem magazynowym oddanym do użytku w 2021 r. Inwestycja jest w trakcie certyfikacji BREEAM i jest zlokalizowana na Śląsku, w jednym z najważniejszych obszarów logistycznych w Polsce. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi prawie 61 000 metrów kw. Park Tychy został kupiony w ramach transakcji o wartości 59,6 mln euro przez REICO IS ČS – wiodącą czeską firmę inwestycyjną działającą w Europie Środkowej.

 

– Górny Śląsk to ważny ośrodek magazynowy i drugi co do wielkości rynek logistyczny w Polsce, z dostępem do wykwalifikowanych pracowników, który cechuje dynamiczny wzrost, napędzany przez branżę e-commerce. Nowoczesny i ekologiczny projekt logistyczny, w sercu tego regionu, zabezpieczony długoterminową umową najmu u uznanego detalisty, z doskonałą komunikacją na terenie Śląska i Europy Środkowo-Wschodniej, to niewątpliwie świetna i bezpieczna inwestycja. Dlatego nie dziwi nas zainteresowanie tym obiektem inwestorów zagranicznych. – mówi Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Capital Partners odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

 

 

– ELI rozwija się bardzo dynamicznie – w ciągu ostatnich trzech lat trzykrotnie zwiększyliśmy portfolio naszych projektów. Firma jest jednak platformą z portfela oportunistycznego inwestora – Griffin Capital Partners, dlatego zgodnie z naszą strategią bez wahania wykorzystujemy pojawiające się okazje sprzedażowe, żeby uwolnić kapitał na kolejne inwestycje. – dodaje Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Capital Partners odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora