Inwestycje publiczne

Dworzec w Słupsku zostanie wyburzony – jest nowy projekt

ludwig-wallendorff-521717-unsplashWładze Słupska doszły do porozumienia z PKP SA w sprawie budowy nowego dworca kolejowego.

Obecny dworzec zostanie wyburzony, pomimo faktu, że stoi od niecałych 30 lat.

W miejscu obecnego budynku, powstanie dworzec mniejszy o powierzchni około jednej trzeciej dzisiejszej. Będą trzy kondygnacje, wejście bezpośrednio z ulicy Kołłątaja. Zmiana będzie też polegała na tym, że budynek będzie odsunięty od torów i peronów” – mówił Marek Biernacki dla portalu transport-publiczny.pl.

Zaproponowano zmianę organizacji ruchu przy nowym obiekcie. – Teraz do dworca podjeżdżamy od przodu, po wybudowaniu nowego obiekt samochody będą wjeżdżały od tyłu pomiędzy budynkiem, a peronami. To jest ciekawe koncepcja, której nie rozważaliśmy, ale ona daje nowe możliwości” – powiedział podczas konferencji prasowej zastępca Roberta Biedronia. Biernacki przypomniał, że dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego przy dworcu powstanie parking Park and Ride, tunel pieszo-rowerowy, który połączy dwie części miasta podzielone torowiskiem i nowy dworzec autobusowy. Inwestycja zbiegnie się z kompleksową modernizacją linii 202, w ramach którego w Słupsku powstaną nowe perony oraz przebudowy zostanie układ torowy na stacji.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora