rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Taniej kupisz większy dom

104Rynek mieszkań cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Program MdM sprawił, że kupujący zwrócili się w kierunku mieszkań z rynku pierwotnego, chociaż w dalszym ciągu dominuje sprzedaż mieszkań używanych.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na rynku domów. O ile również nowe domy objęte są rządowym wsparciem w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, o tyle duży wzrost zainteresowania tego typu nieruchomościami nie został odnotowany.

Zarówno budowa, jak i zakup domu wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Nie każdy również preferuje zamieszkanie w tego typu nieruchomości.

Analitycy rynku zauważyli jednak pewną prawidłowość. Cena za metr kwadratowy dużych domów jest znacznie niższa od ceny nieruchomości o mniejszej powierzchni, np. 120 metrów kwadratowych.

Specjaliści uzasadniają to tym, że większe nieruchomości jest znacznie trudniej sprzedać. Nie dość bowiem, że zapotrzebowanie na nie jest znacznie mniejsze, to dodatkowo zakup tak dużej nieruchomości liczy się z ogromnymi wydatkami finansowymi.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora