rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Spółka PDD wybrała generalnego wykonawcę dla inwestycji mieszkaniowej w Choroszczy

wapk_choroszcz_wizualizacja

Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała umowę z generalnym wykonawcą osiedla domów jednorodzinnych w Choroszczy przy ul. Rybackiej. Realizacją inwestycji zajmie się Unihouse.

W Choroszczy (powiat białostocki, woj. podlaskie) powstanie 10 budynków dwukondygnacyjnych w zabudowie jednorodzinnej bliźniaczej oraz jeden budynek usługowy, również dwukondygnacyjny. Na terenie inwestycji zaprojektowano 22 miejsca postojowe. Wszystkie budynki powstaną w oparciu o technologię szkieletu drewnianego, co gwarantuje m.in. ograniczenie śladu węglowego w trakcie powstawania inwestycji oraz szybkość budowy. Zaletą osiedla w Choroszczy, oprócz wykorzystanej technologii, jest również lokalizacja. Bliskość drogi ekspresowej S8 gwarantuje dobre skomunikowanie z Białymstokiem.

Prace budowlane w Choroszczy rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym etapie Unihouse przeprowadzi prace konstrukcyjne oraz ziemne.

Po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą inwestycji w Łodzi, przyszedł czas na kolejny krok i wybór partnera dla przedsięwzięcia w Choroszczy. Postawiliśmy na Unihouse, za którym przemawiają m.in. doświadczenie, kompleksowość i nastawienie na ekologię. A właśnie na tym nam zależy, żeby każdy zbudowany przez nas dom był zdrowy dla mieszkańców, przyjazny dla oka i środowiska. Zgodnie z harmonogramem, prace projektowe w Choroszczy rozpoczną się w ostatnim kwartale tego roku, tak aby pod koniec 2021 roku, pierwsi mieszkańcy mogli odebrać swoje klucze – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Unihouse będzie sprawował pełen nadzór inwestorski nad powstaniem osiedla budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z uwzględnieniem prac konstrukcyjnych, sanitarnych oraz elektrycznych. Do zadań generalnego wykonawcy będzie też należało zaprojektowanie infrastruktury zewnętrznej i wewnętrznej, ciągów pieszo-jezdnych oraz innych niezbędnych usług towarzyszących.

Cieszymy się z możliwości podjęcia przez Unihouse współpracy ze spółką Polskie Domy Drewniane. Budynki w Choroszczy, o podwyższonym standardzie energetycznym obowiązującym od 01.01.2021 r., będą wyposażone w nowoczesne instalacje, takie jak mechaniczna rekuperacja z odzyskiem ciepła. Konstrukcja budynków o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej będzie wykonana z ekologicznego, niskoemisyjnego surowca, jakim jest drewno. Kolejna realizacja tego typu na rynku polskim potwierdza obserwowany na świecie trend i zainteresowanie nowoczesnym budownictwem drewnianym. Mając na uwadze zmiany klimatyczne i wyzwania dotyczące poszukiwania energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, postawienie na technologię drewnianą jest dobrą decyzją – mówi Sławomir Kiszycki, Prezes Zarządu Unihouse SA.

Zakończenie prac w Choroszczy planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Źródło: Spółka Polskie Domy Drewniane SA (PDD).


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora