komentarze, opinie, gospodarka

Poznański rynek biurowy ma się dobrze

Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, CBREUtrzymuje się dobra koniunktura na poznańskim rynku biur.  W pierwszych trzech kwartałach 2015 roku w Poznaniu wynajęte zostało ponad 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jest to czwarty wynik wśród polskich miast regionalnych.

Stolica Wielkopolski cieszy się szczególnym zainteresowaniem firm  z sektora BPO/SSC.  Potwierdzeniem tego jest wybranie przez firmę OSRAM budynku PGK Centrum II na swoje centrum usług wspólnych na powierzchni 1200 mkw. oraz wybór budynku Globis przez firmę A.Schulman.

Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych CBRE, komentuje:„Dynamiczny rozwój branży BPO/SSC, który obserwujemy od kilku kwartałów generuje znaczną ilość najemców powierzchni biurowej. Firmy te poszukują powierzchni wysokiej jakości w miastach, które charakteryzują się wykształconą i relatywnie młodą kadrą pracowniczą. Dotychczas wśród rynków regionalnych największą popularnością cieszył się Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto, zmiana nastąpiła w tym roku i możemy mówić o Poznaniu jako o wschodzącej gwieździe sektora BPO/SSC. W kolejnych kwartałach spodziewamy się zwiększenia ilości opcji najmu, co dodatkowo podniesie atrakcyjność i konkurencyjność miasta.”