rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Platforma nieruchomości Henderson Park przejęła 70 proc. udziałów w portfolio budynków biurowych w Polsce

O3BC
Henderson Park, platforma nieruchomości private equity skupiona na europejskim rynku, ogłosiła zakończenie transakcji przejęcia 70 proc. udziałów w portfolio obejmującym 11 nowo wybudowanych budynków biurowych zlokalizowanych w najszybciej rozwijających się miastach w Polsce.

Obiekty pozyskano od EPP, wiodącego inwestora w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, notowanego na giełdzie w Johannesburgu (JSE). EPP obejmie 30 proc. udziałów w joint venture i będzie dalej zarządzać nieruchomościami we współpracy z doświadczonym zespołem asset management Henderson Park.

Transakcja pozwala Henderson Park na uzyskanie strategicznej pozycji na polskim rynku nieruchomości po atrakcyjnej cenie wejścia i nawiązanie współpracy z silnym lokalnym partnerem z wieloletnim doświadczeniem w Polsce.

Portfolio w pełni wynajętych nieruchomości obejmuje 105 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w większości klasy A, znajdującej się w 11 budynkach ulokowanych w trzech z pięciu największych polskich miast, w tym:

• w Krakowie, O3 Business Campus, na który składają się trzy 11 piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55 765 mkw. i 1 205 miejsc parkingowych;

• w Poznaniu, Malta Office Park, gdzie znajduje się sześć wolnostojących budynków z 5 lub 6 piętrami o łącznej powierzchni 29 065 mkw. oraz 599 miejsc parkingowych;

• w Łodzi, Symetris Business Park, w którym ulokowano dwa 10 piętrowe budynki o powierzchni 19 287 mkw. oraz 383 miejsc parkingowych.

 

„Partnerstwo to pozwoli Henderson Park czerpać korzyści z naszej wiedzy i doświadczenia, a nasi najemcy będą mogli nadal korzystać z usług zarządzania biurami o najwyższej jakości. Transakcja pozwoli nam jednocześnie skupić się na strategicznych celach biznesowych, czyli na rozwoju naszego portfela nieruchomości handlowych na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie. Wierzymy, że jest to najlepsze rozwiązanie dla naszych najemców i akcjonariuszy” – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora