Informacje dnia

Nowa inwestycja mieszkaniowo – biurowa w Olsztynie

INOPA_Centaurus_Hampton_wiz_2018

Spółka INOPA zapowiada realizację w Olsztynie nowego projektu mieszkaniowo – biurowego. Chodzi o projekt Centaurus – inwestycję mieszkaniowo-biurową u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Głowackiego.

Centaurus to wielofunkcyjny projekt składający się z części mieszkaniowej, biurowo-handlowej oraz hotelu realizowany przez spółkę deweloperską INOPA S.A. z Gdańska, która zrealizowała jedną z największych rewitalizacji biurowych na północy Polski – budynek po Stoczni Północnej – C200 oraz nominowany do nagrody Czas Gdyni biurowiec Tensor w Gdyni. Inwestycja w Olsztynie ulokowana jest w ścisłym centrum miasta. Położenie kamienia węgielnego pod inwestycję planowane jest na wiosnę 2018. Centaurusa projektował wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach architekt Andrzej Kapuścik. Autor projektu od 25 lat prowadzi własne biuro projektowe w Wiedniu, a od 14 lat w Warszawie, jest także twórcą jednego z najwyższych budynków mieszkaniowych w Polsce – Sea Towers w Gdyni.

–  Zachęcamy średnie i duże firmy do rozważenia lokalizacji dotąd rzadziej rozpatrywanej na mapie Polski. Wiedząc z innych rynków, o co będą pytać i czego potrzebować, jesteśmy na to przygotowani. Coraz więcej partnerów lokalnych wspiera naszą idee. Cieszą nas rozmowy i wspólne działania z władzami samorządowymi – mówi Grzegorz Mikołajczyk, członek zarządu INOPA odpowiedzialny za projekt Centaurus.

Spółka INOPA powstała w czerwcu 2017 r. w wyniku wydzielenia części komercyjnej ze spółki Euro Styl S.A.  Wśród projektów, które do tej pory zrealizował zespół INOPY, wymienić można: Euro Office Park, Opera Office, C200 Office oraz nowoczesny projekt Tensor w Gdyni. Kolejnym projektem spółki jest wielowymiarowy obiekt Centaurus w Olsztynie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora