rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

MLP stawia na e-commerce w Niemczech

MLP Business Park Niederrhein

MLP Group jeden z wiodących liderów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie przyspiesza ekspansję w Niemczech i sukcesywnie umacnia tam swoją pozycję. Spółka rozpoczęła realizację drugiego projektu typu Biznes Park – MLP Business Park Niederrhein, łączącego zarówno funkcję obiektów typu City Logistics, jak i wielkopowierzchniowych magazynów typu Big Box.

Nowe centrum znajduje się w doskonałej lokalizacji, zaledwie 3,5 km od autostrady A52, 16 km od miejscowości Mönchengladbach i 40 km od Düsseldorfu. MLP Group poprzez nową inwestycję realizuje strategię Spółki zorientowaną na umacnianiu swojej pozycji w kluczowych regionach Europy.

„Nadrenia Północna – Westfalia to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych w Niemczech. Wpływa na to kilka czynników, m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura, logistyka całych Niemiec oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej” – podkreśla Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym obsługującym zarówno obiekty City Logistics, niewielkie moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których powierzchnia najmu zacznie się już od 1500 mkw. oraz obiekty wielkopowierzchniowe typu Big Box – BTS, z powierzchnią dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemców. Niewątpliwym atutem tego Biznes Parku, poza doskonałą lokalizacją, będą reprezentacyjne biura klasy A, o bardzo wysokim standardzie wykończenia oraz panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach.

Zauważalny bardzo dynamiczny rozwój branży e-commerce z pewnością jeszcze nasili się w nadchodzącym czasie. Konsumenci coraz częściej wybierają zakupy online, w związku z tym większość firm decyduje się na sprzedaż internetową i to właśnie dla najemców z tego sektora, obiekty SBU są znakomitym rozwiązaniem do prowadzenia swojej działalności. MLP Group wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i dzięki realizowanej strategii, Grupa obecna jest w newralgicznych miejscach, zapewniając przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Projekt MLP Business Park Niederrhein zagwarantuje niewielkie o wysokim standardzie moduły biurowe klasy A w obrębie miasta z powierzchnią ekspozycyjną czy wystawienniczą lub powierzchnią magazynową, dzięki czemu zapewni dogodne warunki dla najemców z wspomnianego sektora.

Jednym z kluczowych czynników wpływającym na zwiększenie satysfakcji klienta końcowego jest czas dostawy, w związku z tym firmy dążą do jego skrócenia w ramach tzw. logistyki ostatniej mili. Kolejne projekty MLP ilustrują rozwój „last-mile delivery”, światowego trendu, który polega na skróceniu czasu dostawy z magazynu bezpośrednio do klienta końcowego.

Centrum MLP Business Park Niederrhein jest drugim obiektem MLP typu Business Park, po realizowanym aktualnie projekcie w okolicach Berlina – MLP Business Park Berlin I.

„Firmy, optymalizując koszty, decydują się na połączenie swojej siedziby z zapleczem magazynowym, jednocześnie nie rezygnując ze standardu biura klasy A. MLP Business Park Niederrhein to unikalny projekt łączący dwie funkcje City Logistic i Big-Box” – mówi Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

Projekt MLP powstanie zgodnie z panującymi trendami na rynku nieruchomości magazynowych, na działce ok. 125 tys. mkw. i będzie się składał z 4 najnowocześniejszych hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. mkw. Dzięki połączeniu obiektów typu City Logistics i Big Box inwestycja będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby Klientów.

Rozpoczęcie budowy projektu MLP Business Park Niederrhen zaplanowane jest na początek 2021 roku. Budynki zostaną tak zaprojektowane, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.

„Naszym celem strategicznym jest to, żeby w ciągu najbliższych kilku lat projekty w Niemczech stanowiły więcej niż połowę portfolio magazynowego MLP Group” – podkreślił Radosław T. Krochta, CEO MLP Group S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora