Informacje dnia

Inwestycje biurowe w największych miastach regionalnych w Polsce – nowe projekty w budowie

andres-garcia-196740-unsplashInwestycje biurowe w największych miastach regionalnych w Polsce – nowe projekty w budowie.

Pomimo niepewnej sytuacji na rynku nieruchomości, projekty biurowe na terenie całego kraju w dalszym ciągu są w budowie. Wprawdzie wybuch epidemii koronawirusa odbił się na gospodarce, wpłynął na wstrzymanie lub przesunięcie w budowie wielu inwestycji, to jednak w dalszym ciągu spora część projektów jest w dalszej fazie budowy.

Pandemia koronawirusa w Polsce nie powstrzymała wielu inwestycji komercyjnych, które z powodzeniem kontynuują prace budowlane. Na terenie całego kraju realizowane są w dalszym ciągu inwestycje, które dostarczą kolejne nowoczesne powierzchnie biurowe oraz handlowo-usługowe.

– Wrocław

Wrocławski Park Biznesu – Strzegomska Park
Nowoczesny kompleks biurowy powstaje we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej w dzielnicy Fabryczna. Inwestycja powstaje w biurowej strefie, w niewielkiej odległości znajdują się Wrocławski Park Biznesu oraz Fabryczna Office Park. Poza nowoczesnymi powierzchniami biurowymi, Wrocławski Park Biznesu – Strzegomska Park dostarczy także przestrzenie handlowe i usługowe. W sumie w ramach inwestycji powstanie 50000 m2 powierzchni komercyjnych. Za inwestycję odpowiada firma Devco.
Wrocławska inwestycja ruszyła z budową w 2019 roku. Jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Wielka 27
Biurowiec Wielka 27 budowlany jest w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu u zbiegu ulic Wielkiej i Powstańców Śląskich. Inwestycja powstaje w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się kamienica będąca ówcześnie Powiatowym Urzędem Pracy. Jest to inwestycja spod szyldu i2 Development. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Chamielec Architekci.
Powierzchnia całkowita tego czternastopiętrowego budynku wyniesie ponad 10 tys. m2, natomiast powierzchnia użytkowa ponad 9 tys. m2. Największą powierzchnię budynku będą stanowiły biura, jednak w ramach inwestycji powstaną także powierzchnie handlowe i usługowe.
Budowa ruszyła w lipcu 2017, a jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2022 roku.

– Kraków

Ocean Office Park
Biurowiec Ocean Office Park powstaje w Krakowie u zbiegu ulic Klimeckiego oraz Nowohuckiej. Poza nowoczesnymi powierzchniami biurowymi w standardzie technicznym klasy A, inwestycja Ocean Office Park w Krakowie dostarczy na lokalny rynek nowoczesne powierzchnie handlowo-usługowe. W sumie w ramach inwestycji powstanie 13000 m2 nowoczesnych powierzchni komercyjnych. Ponadto w ramach inwestycji powstanie ponad 200 miejsc parkingowych.
Biurowiec Ocean Office Park to inwestycja spod szyldu spółki Cavatina Holding.
Budowa inwestycji rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku, natomiast jej zakończenie i oddanie do użytku zostało zaplanowane na IV kwartał 2020 roku.

Howell Estates
W Krakowie przy ulicy Zamoyskiego w górę pnie się inwestycja biurowa Howell Estates. W ramach projektu powstaje czteropiętrowy budynek o charakterze biurowym, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 4000 m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mario Plus, natomiast za projekt architektoniczny odpowiedzialni są architekci z pracowni Roar Sabina Więcek. Biurowiec Howell Estates to projekt inwestycyjny wchodzący w skład portfela krakowskiej firmy Howell Estate .
poza nowoczesną powierzchnią biurową, inwestycja dostarczy także lokale handlowe i usługowe, które zlokalizowane będą na parterze budynku. Na najwyższej kondygnacji biurowca znajdować się będzie restauracja z tarasem widokowym na panoramę miasta.
Budowa inwestycji Howell Estates wystartowała we wrześniu 2020 roku, nie jest jeszcze znany dokładny czas oddania biurowca do użytku.

budynek komercyjny

– Poznań

Andersia Silver Tower
Inwestycja Andersia Silver Tower to zespół budynków biurowych powstających u zbiegu ulic Krakowskiej, Andersa oraz Królowej Jadwigi w Poznaniu. Inwestycja dostarczy na poznański rynek nowoczesne powierzchnie biurowe, oraz handlowe i usługowe. Lokale handlowo-usługowe będą znajdowały się na parterze budynków. Inwestycja dostarczy w sumie 39000 m2 komercyjnej powierzchni użytkowej. Na trzech podziemnych kondygnacjach będą znajdować się hale garażowe, które w sumie pomieszczą ponad 240 pojazdów.
Deweloperem inwestycji jest Andersia Retail przy współpracy z firmą Probuild. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Sipińscy – Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich z Poznania. Generalnym wykonawcą projektu jest spółka budowlana PORR.
Budowa inwestycji Andersia Silver Tower rozpoczęła się w III kwartale 2020 roku, natomiast jej zakończenie o oddanie do użytku planowane jest na wrzesień 2023 roku.

D Nowy Rynek
Biurowiec D Nowy Rynek powstaje w Poznaniu wzdłuż ulic Wujka i Wierzbięcice w dzielnicy Wilda.  Biurowiec D Nowy Rynek wchodzi w skład inwestycji Nowy Rynek, która będzie stanowiła kompleks biurowo-hotelarsko-mieszkalny.
Poza nowoczesną powierzchnią biurową, inwestycja dostarczy także lokale handlowe i usługowe. Powierzchnia biurowa inwestycji D Nowy Rynek dostarczy 39000 m2 nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Na kondygnacji podzielnej będzie znajdował się parking na 260 pojazdów.
Inwestorem jest warszawska spółka Skanska. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro architektoniczne Medusa Group – Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała.
Budowa inwestycji biurowej D Nowy Rynek wystartowała w 2019 roku, natomiast jej zakończenie i oddanie do użytku planowane jest na koniec II kwartału 2021 roku.

– Gdańsk

C300 Office
W Gdańsku przy ulicy Marynarki Polskiej wzrasta biurowiec C300 Office. Nieruchomość licząca dziesięć kondygnacji nadziemnych dostarczy na lokalny rynek prawie 13800 m2 nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Inwestorem projektu C300 Office  jest spółka Inopa.
Na czterech najniższych poziomach budynku będą znajdowały się garaże, które łącznie pomieszczą 265 pojazdów, oraz pomieszczenia biurowe. Na pozostałych piętrach będą znajdowały się nowoczesne biura. Inwestycja dostarczy także na lokalny rynek powierzchnie usługowe i handlowe.
Budowa biurowca C300 Office rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku, natomiast zakończenie budowy zaplanowano na początek II kwartału 2021 roku.

Gato (Biurowce Kwartału IX)
Gdański zespół budynków biurowych Gato budowany jest przy ulicy C.K. Norwida 1 na rogu Grunwaldzkiej w dzielnicy Wrzeszcz. Inwestycja Gato znana jest również pod nazwą Biurowce Kwartału IX. Inwestycja będzie liczyła siedem kondygnacji nadziemnych i dostarczy 25000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej w dwóch budynkach. Gato zaoferuje powierzchnie biurowe w standardzie technicznym klasy A+. Na dwóch podziemnych kondygnacjach będą zlokalizowane hale garażowe. Biurowiec Gato to inwestycja spod szyldu spółki Grupa Inwestycyjna Hossa.
Budowa inwestycji wystartowała we wrześniu 2018 roku, natomiast jej zakończenie i oddanie do użytku przypada na ostatni kwartał 2020 roku.

Powyższe przykłady projektów biurowych są dowodem na to, że rynek nieruchomości komercyjnych w naszym kraju dostrzega dalsze zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe. Wiele projektów jeszcze w tym roku zostanie oddanych do użytku.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora