rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Inwestorze, kup sobie dwór – klimatyczne nieruchomości pod działalność komercyjną

andreas-brucker-650757-unsplash
Inwestorzy nieustannie poszukują nieruchomości komercyjnych, w które warto zainwestować. Czy dwór to dobra nieruchomość pod działalność komercyjną? Jak najbardziej, do tego polski rynek nieruchomości oferuje całkiem szeroki wachlarz obiektów tego rodzaju, które są przeznaczone do sprzedaży.

Spis treści:
Rynek nieruchomości komercyjnych
Dwory jako nieruchomości komercyjne?
Warto zweryfikować stan techniczny i potencjał inwestycyjny
Dwory na sprzedaż w ofercie biur WGN

Rynek nieruchomości komercyjnych

Polski rynek nieruchomości komercyjnych cały czas się rozrasta. Na rynku przybywa obiektów magazynowych, biurowych, hotelowych itd. Inwestorzy realizują nowe inwestycje komercyjne, które powstają na niezabudowanych gruntach inwestycyjnych, a także korzystają z zasobów rynku wtórnego. Na uwagę zasługują nie tylko nieruchomości stricte komercyjne, ale również takie, które można na komercyjne przekształcić. Dobrym przykładem są właśnie dwory na sprzedaż.

Dwory jako nieruchomości komercyjne?

Z racji swojej dużej powierzchni i często atrakcyjnej lokalizacji w otoczeniu licznych terenów zielonych, dwory na sprzedaż stanowią ciekawe nieruchomości, które można by przekształcić pod działalność komercyjną. W jaki sposób można wykorzystać dwór jako obiekt o charakterze komercyjnym? Może on posłużyć idealnie jako biurowiec, hotel lub centrum konferencyjne. Tego rodzaju klimatyczna nieruchomość sprawdzi się także dobrze jako obiekt weselny.
Oczywiście bardzo duże znaczenie ma lokalizacja nieruchomości. Istotna jest też wielkość działki oraz możliwości jej zaadaptowania. Jeśli chodzi o budynek, to warto sprawdzić, czy rozkład pomieszczeń umożliwi adaptację dworu na sprzedaż pod konkretne cele biznesowe. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, czy budynek może zostać w przyszłości rozbudowany i o jakim metrażu jest mowa.

Warto zweryfikować stan techniczny i potencjał inwestycyjny

Przed zakupem nieruchomości warto zweryfikować, czy jest stan techniczny w dokumentacji odpowiada temu, co można zastać na żywo. Inwestor powinien gruntownie sprawdzić, czy obiekt nie wymaga większych napraw lub długoterminowych remontów. Istotna jest też jego lokalizacja, która powinna zapewniać odpowiedni poziom prywatności, a równocześnie zapewniać łatwy i szybki dostęp do dróg krajowych i autostrad. Ponadto inwestor powinien poświęcić czas na przygotowanie biznesplanu i kalkulację możliwych do uzyskania przychodów, które dany dwór na sprzedaż mógłby mu przynieść.

Dwory na sprzedaż w ofercie biur WGN

Jak dużo kosztuje dwór na sprzedaż? Gdzie zlokalizowane są nieruchomości, które obecnie są wystawione na rynek i czekają na nowego właściciela? Jaka jest ich powierzchnia i metraż działki?
Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ofert dworów na sprzedaż, które pochodzą z bazy biur WGN. Przykłady te mają pomóc w lepszym zobrazowaniu tego, jakie nieruchomości czekają obecnie na nabywców.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem sprzedaży imponującego dworu, który zlokalizowany jest w miejscowości Borówna. Dwór na sprzedaż pochodzi z rynku wtórnego, stan techniczny nadaje się do zamieszkania. Obiekt liczy 3 kondygnacje, na których rozmieszczonych jest 7 pokoi. Budynek został wybudowany w 2003 roku i ma powierzchnię 750 metrów kwadratowych. Działka, na której posadowiony jest budynek, liczy 18000 metrów kwadratowych powierzchni. Na terenie posesji znajduje się kryty basen. Nieruchomość jest bardzo klimatyczna i sprawdzi się jako hotel lub centrum organizacji imprez okolicznościowych. Na terenie posesji znajduje się alarm, monitoring i kamery. W każdym pomieszczeniu znajduje się klimatyzacja. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 6 500 000 złotych, co daje 8 667 złotych za metr kwadratowy.

WGN Leszno jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości, która położona jest w miejscowości Gostyń. Jest to nowoczesny dwór z basenem, którego stan techniczny w pełni nadaje się do zamieszkania. Budynek liczy 3 kondygnacje i oferuje dostęp do 5 pokoi. Jego powierzchnia wynosi 800 metrów kwadratowych, co stwarza duże możliwości adaptacyjne. Działka, na której posadowiony jest dom, ma powierzchnię 9000 metrów kwadratowych. Z racji lokalizacji w otoczeniu dużej liczby terenów zielonych, właściciel nieruchomości zyska spokój, komfort i prywatność. Budynek jest podpiwniczony, co stanowi dodatkowy atut. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 3 900 000 złotych, co daje 4 875 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Bolesławiec jest wyłącznym agentem sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej, która położona jest w miejscowości Ocice. Dwór na sprzedaż liczy 700 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt oferuje dostęp do 15 pokoi, które są rozmieszczone na 3 kondygnacjach. Dom został wybudowany w 1895 roku, prezentuje się okazale, a wnętrza są bardzo klimatyczne. Na terenie posesji znajduje się garaż. Nieruchomość inwestycyjna położona jest w odległości zaledwie około 18 km od zjazdu na autostradę A4, co stanowi dodatkowy atut. Cena ofertowa dworu na sprzedaż wynosi 1 200 000 złotych, co daje 1 714 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Ustroń jest wyłącznym agentem sprzedaży okazałego dworu na sprzedaż, który mieści się w miejscowości Cieszyn. Budynek został wybudowany w 1996 roku, jego stan techniczny nadaje się do zamieszkania. Dwór na sprzedaż liczy 4 kondygnacje, na których rozlokowanych jest 16 pokoi. Powierzchnia dworu na sprzedaż wynosi 1162 metrów kwadratowych, natomiast działka ma powierzchnię 4650 metrów kwadratowych. Tak okazała powierzchnia gruntu stwarza duże możliwości adaptacyjne. Budynek jest częściowo podpiwniczony. Na terenie posesji znajduje się parking. Obiekt posiada instalację alarmową i monitoring. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 8 500 000 złotych, co daje 7 315 złotych za metr kwadratowy.

WGN Brodnica jest wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej, która zlokalizowana jest w miejscowości Skudzawy. Dwór na sprzedaż liczy 3 kondygnacje i oferuje dostęp do 10 pokoi. Budynek o powierzchni 300 metrów kwadratowych posadowiony jest na działce o powierzchni 67200 metrów kwadratowych. Stan techniczny nieruchomości nadaje się do zamieszkania. Znajdują się tutaj między innymi 2 tarasy, siłownia zlokalizowana w piwnicy obiektu, altana na grilla, budynek garażowy. Obiekt nadaje się doskonale jako pensjonat turystyczny lub agroturystyka. Dwór został wystawiony na sprzedaż za 1 360 000 złotych, co daje 4 533 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Powyższe przykłady dobrze obrazują, jak bardzo zróżnicowana jest oferta polskiego rynku nieruchomości inwestycyjne. Dwory na sprzedaż często prezentują dobry stan techniczny, dzięki czemu nieruchomości te wymagają jedynie odświeżenia i dostosowania pod nową, planowaną przez inwestora funkcję.
Nieruchomości takie jak dwory na sprzedaż odznaczają się niejednokrotnie bardzo dużym potencjałem inwestycyjnym. Inwestor musi mieć jednak na względzie, że często wymagają dużych nakładów finansowych. Mowa tutaj nie tylko o konieczności pokrycia cenie transakcyjnej nieruchomości, lecz także posiadaniu odpowiednich zasobów finansowych, aby utrzymać obiekt, zwłaszcza w okresie, kiedy jest on dostosowywany pod nową funkcję i nie przynosi jeszcze nowemu właścicielowi przychodów z komercyjnych źródeł.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora