rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

CPIPG sfinalizował transakcję zakupu biurowca Concept Tower w Warszawie

Concept_Tower_1

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, poszerzył portfolio
o czternasty biurowiec w Warszawie – Concept Tower. Tym samym stał się właścicielem największego portfela biurowego w Warszawie pod względem GLA.

Przejęcie biurowca Concept Tower to szósta transakcja CPIPG w 2020r. Zakup biurowca powiększa portfolio powierzchni biurowej CPIPG do 314 000 mkw. Tym samym CPIPG zostało właścicielem największego pod względem GLA portfela nieruchomości biurowych w Warszawie.

Położony na dynamicznie rozwijającej się bliskiej Woli, przy ul. Grzybowskiej 87, 15-piętrowy Concept Tower, doskonale wpisuje się w strategię akwizycyjną CPIPG. Budynek został zbudowany w 2012 r. Dysponuje 9000 mkw. powierzchni biurowej klasy A+. Niebanalna architektura, z charakterystyczną szklaną elewacją, zapewnia stały dostęp światła dziennego, a wysoki standard wykończenia gwarantuje wygodę i komfort pracy. Lokalizacja Concept Tower pozwala na szybki dojazd z centrum Warszawy, a bliskość drugiej linii metra ułatwia komunikację z pozostałymi dzielnicami. Dodatkowym atutem jest bogata oferta handlowo-gastronomiczna w sąsiedztwie budynku. Biurowiec posiada certyfikat Leed na poziomie Gold.

Negocjacje, dotyczące akwizycji Concept Tower rozpoczęły się na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało nam się pomyślnie sfinalizować transakcję.” – powiedział Tomas Salajka, Head of Acquisitions and Asset Management w CPIPG. „Grupa nadal koncentruje się na posiadaniu portfela najlepszych lokalizacji biurowych w kluczowych stolicach Europy Środkowej”. – dodaje.

W transakcji CPIPG doradzał JLL.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora