Informacje dnia

Atrium Plejada – W bytomskim centrum handlowym powstanie tymczasowy punkt szczepień

online-marketing-hIgeoQjS_iE-unsplash

Przybywa nowych punktów szczepień w Bytomiu. Już niebawem jeden z nich powstanie w Atrium Plejada – w wydzielonej do tego strefie, wyposażonej na potrzeby medyków oraz pacjentów w pełną infrastrukturę. Rozpoczęcie działania punktu szczepień (masowych) przeciw COVID-19 w bytomskim centrum planowane jest w drugiej połowie kwietnia.

Bytom jest kolejnym miastem, które uruchomi dla pacjentów dodatkowe punkty szczepień masowych. Ta lokalna inicjatywa ma związek z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 (NPS), w ramach którego w całym kraju powstają kolejne punkty szczepień.

Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało, położone na obrzeżach miasta, Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25. Na miejscu do dyspozycji zespołu medycznego oraz pacjentów oddane będą dwa pomieszczenia. Jedno z nich zostanie zaadaptowane na przestronną poczekalnię, w której prowadzona będzie również weryfikacja osób zgłaszających się na szczepienia. W drugim lokalu powstanie punkt szczepienny z sześcioma stanowiskami do obsługi oraz zapleczem dla medyków. Opiekę medyczną w nowo uruchomionym punkcie zapewnią zespoły  szczepienne utworzone przez Przychodnią Lekarską Szombierki.

– Dziękuję dyrekcji centrum handlowego Atrium Plejada za pomoc w zorganizowaniu drugiej lokalizacji punktu szczepień masowych – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Proponując utworzenie dodatkowych punktów szczepień w naszym mieście, chcemy usprawnić i przyspieszyć proces masowego szczepienia w naszym regionie. Im więcej osób przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19, tym szybciej uzyskamy odporność zbiorową i będziemy mogli powrócić do normalnego funkcjonowania bez obostrzeń – dodaje prezydent Bytomia Waldemar Gawron.

Uruchomienie tymczasowego miejsca szczepień w centrum handlowym zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia. O szczegółach funkcjonowania punktu na bieżąco będzie informował Urząd Miejski w Bytomiu.

– Bez wahania podjęliśmy decyzję o tym, aby wesprzeć Urząd Miasta Bytom w tym wyjątkowym projekcie. Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, a tym samym szybszego powrotu do normalności. Atrium Plejada jest dobrym miejscem na powstanie takiego punktu ze względu na swoje strategiczne położenie na obrzeżach miasta i dobre skomunikowanie, do którego bytomianie będą mogli bez problemu dotrzeć swoim samochodem lub transportem publicznym. Ponadto galeria spełnia wymogi lokalowe i techniczne – mówi Joanna Plata, Dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada. – Prace związane z uruchomieniem tymczasowego punktu szczepień już trwają. Dlatego pragnę zapewnić klientów, że jego działalność na terenie naszej galerii nie będzie w żaden sposób utrudniać jej funkcjonowania i wpływać na obniżenie komfortu robienia codziennych zakupów dodaje Joanna Plata z Atrium Plejada.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora