news

Mostostal wybuduje aquapark w Tychach

Park_Wodny_Tychy_1Mostostal Warszawa wybuduje Park Wodny w Tychach. Podpisał umowę w tej sprawie z Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.. Wartość kontraktu wynosi114 611 400,00  brutto. Obiekt ma być gotowy na wiosnę 2017 roku.

 Tyski aquapark powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany i będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. W obiekcie znajdzie się m.in. nowość w Polsce – zjeżdżalnia Aqualoop, czyli specjalna kapsuła z otwieraną podłogą, z której zjedziemy w dół z prędkością 3xG, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego. Ponadto w obiekcie będą: kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłowni i wellness, dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, zjeżdżalnie, strefa saun wewnętrznych, symulator surfingu.

Znajdzie się w nim również łaźnia piwna. Po nagrzaniu ciała w saunie, będzie można odbyć 20-minutową kąpiel w balii wypełnionej wodą zmieszaną z piwem i na koniec odpocząć na łóżku zasłanym… sianem.

Powierzchnia użytkowa aquaparku wyniesie 16 tys. m²., z czego 1,7 tys. m² to powierzchnia basenów (400 m² to baseny zewnętrzne).

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora