rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Lokale usługowe i mieszkania I2 Development na Bulwarze Staromiejskim

Na Kazamatach - widok od strony fosy miejskiej 1Wrocławska firma i2 Development realizuje kolejną inwestycję w ramach Bulwaru Staromiejskiego we Wrocławiu. Chodzi o budynek „na Kazamatach” –  z historią sięgającą XVIII wieku.  Z klimatycznych wnętrz tej nieruchomości  wykończonych łukowymi sklepianiami widoczny będzie park ze starodrzewem, fosa miejska oraz bulwarowe kawiarnie i restauracje.

– Spośród 14 budynków Bulwaru Staromiejskiego inwestycja „Na Kazamatach” będzie dedykowana do najmu krótkoterminowego dzięki umowie, którą podpisaliśmy z Sun & Snow – czołowym w Polsce operatorem zarządzającym najmem apartamentów – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development.

Budynek powstał w 1776 roku jako kazamaty mieszkalne dla załogi pobliskiej twierdzy. Zachował się historyczny układ pomieszczeń, grube ceglane mury i łukowe sklepienia.

Deweloper zrealizuje 63 lokale mieszkalne o powierzchni od 23 do 64 mkw.  Większości mieszkań o zróżnicowanej wysokości – od 2,75 do ponad 4,5 metrów wysokości – dedykowano balkony, a w niektórych umożliwiono dobudowanie antresoli – wedle indywidualnego uznania klienta. Projekt zakłada 5 kondygnacji nadziemnych oraz 1 podziemną – w ramach całej inwestycji przewidziano 7 lokali użytkowych od 55 do ponad 204 mkw.

Dużym atutem „Na Kazamatach” jest atrakcyjna lokalizacja – w centrum Wrocławia, w dzielnicy Stare Miasto, na Przedmieściu Mikołajskim, na wschód od ujścia fosy miejskiej do rzeki Odry. Deweloper planuje zakończenie inwestycji na III kwartał 2017 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora