Informacje dnia

Firma Cisco przeznaczy 100 milionów dolarów na walkę z kryzysem klimatycznym

joshua-sortino-215039-unsplash

W ciągu dekady Fundacja Cisco przeznaczy 100 milionów dolarów, by wesprzeć walkę z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Cisco podejmie działania proekologiczne, skupiając się na rozwiązaniach technologicznych prowadzących do redukcji emisji gazów cieplarnianych i dwutlenku węgla, zwiększenia odporności na zmiany klimatu, stworzenia zielonych miejsc pracy oraz edukacji i aktywizacji społeczności lokalnych.

Inicjatywa wpisuje się w strategiczne działania firmy na rzecz ograniczania emisji, zmniejszania ilości odpadów i stawiania ambitnych celów w zakresie sposobu realizowania łańcucha dostaw oraz tworzenia i rozwoju własnych technologii. Stanowi ona jednocześnie kolejny krok w działaniach polegających na dążeniu do zrównoważonej i inkluzywnej przyszłości.

Środki z puli 100 milionów dolarów, które dotowana przez Cisco fundacja przeznaczy na walkę z kryzysem klimatycznym, zostaną wykorzystane w postaci grantów i inwestycji, które wspierają śmiałe rozwiązania dla poprawy klimatu, jak również edukację i aktywizację społeczną.

„Poczynione przez nas zobowiązanie wynika z misji Fundacji. Nasze działania polegać będą na finansowaniu rozwiązań technologicznych na wczesnym etapie rozwoju. Rozwiązań, które mogą mieć wielki, długofalowy potencjał wzrostu” – mówi Peter Tavernise, dyrektor wykonawczy Cisco Foundation.

Źródło: Cisco.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora