Informacje dnia

Commercecon: przybywa magazynów w Łodzi

fot. www.jacekolszewski.com

fot. www.jacekolszewski.com

Szybki rozwój rynku e-commerce przyczynił się do największego od lat popytu na przestrzeń magazynową.


Popyt na magazyny, w pierwszym kwartale tego roku sięgnęła rekordowego poziomu 1.6 mln mkw1. Dostęp do Intenrnetu sprawił, że rynek e-commerce jest obecnie rynkiem międzynarodowym, a Polska jest na uprzywilejowanym miejscu. Zagraniczni inwestorzy zwracają swój wzrok ku Łodzi. Położenie na przecięciu głównych transeuropejskich korytarzy transportowych, których częścią są autostrady A1 i A2, oraz nowo powstająca obwodnica S14, zapewniają Łodzi i jej okolicom komfortowe warunki dystrybucji towarów w każdym kierunku.
Do najbardziej spektakularnych w ostatnich latach inwestycji magazynowych w woj. łódzkim należą m.in. Panattoni Park Łódź East, składający się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 184 tys. mkw. czy parki logistyczne 7R Park Łódź West I, 7R Park Łódź West II, ale także magazyn miejski 7R City Flex Łódź I, wchodzący w skład sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Za realizację trzech ostatnich odpowiada Commercecon, firma o łódzkich korzeniach, która w ciągu 20 lat zrealizowała 270 projektów przemysłowych o łącznej powierzchni prawie 2 mln mkw.

Dbamy o naszych Pracowników i doceniamy ich wysiłki, a to daje wymierne korzyści w postaci małej fluktuacji zatrudnienia. Dzięki temu możemy pochwalić się doświadczonym, zgranym zespołem fachowców, którzy doskonale się znają. To sprzyja efektywnej współpracy na co dzień oraz sprawnemu pokonywaniu problemów, co w rezultacie przekłada się na szybką i terminową realizację zleceń. Od zawsze stawiamy także na partnerstwo w biznesie, budując dobre, długotrwałe relacje z naszymi kooperantami. Przez lata wypracowaliśmy efektywne metody współpracy, ufamy sobie i wiemy, że możemy na sobie wzajemnie polegać. A to podstawa w biznesie, jaki prowadzimy.

Hubert Hoffman, właściciel firmy Commercecon

[1: Marketbeat: Rynek magazynowy w Polsce – I kwartał 2021 r., Cushman & Wakefield]

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora