rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Centra handlowe IKEA – podsumowanie 2015

Aleja Bielany - widok z zewnatrzO 6 proc. wzrosły obroty w centrach handlowych IKEA Centres w Polsce w zeszłym roku. Do największych inwestycji należą  rozbudowy Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie i Alei Bielany we Wrocławiu. Dwa obiekty handlowe spółki powiększyły się łącznie o 52 500m kw.powierzchni handlowej, a do grona ich najemców dołączyło 145 firm i marek.

W 2015 roku IKEA Centres podpisała umowy najmu powierzchni handlowej ze 185 nowymi najemcami, w tym z 11 markami (m.in. DQGrill&Chill oraz Fuddruckers), które wcześniej nie były obecne w centrach handlowych w Polsce. W 2016 i 2017 roku IKEA Centres planuje kolejne inwestycje – w Lublinie i Zabrzu. Rusza też modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

 Pod koniec 2015 roku została otwarta powiększona Aleja Bielany (dawniej Park Handlowy Bielany). Powierzchnia centrum handlowego wzrosła o 35 000 m kw.(do 145 000 m kw. wraz ze sklepem IKEA).

We wrześniu 2015 roku została otwarta też nowa część Centrum Handlowego Wola Park. Po zakończonej rozbudowie i modernizacji powierzchnia obiektu zwiększyła się o ponad 17 500 m kw. (do 77 500 m kw.), dzięki czemu Wola Park stał się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie.

W 2016roku IKEA Centres planuje nowe inwestycje. Trwają przygotowania do nowych projektów w Lublinie i Zabrzu – powstaną tam centra handlowe zintegrowane ze sklepami IKEA. Rusza też modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora