Informacje dnia

Capital Park wynajął 20 tys. mkw. biur od początku roku

20 tys. metrów kwadratowych wynajętych biur – tyle udało się wynająć Capital Park od początku roku. Deweloper podsumował III kw. 2015. Jeśli chodzi o inwestycje – grupa w tym okresie oddała do użytku wielofunkcyjny projekt Royal Wilanów. Jednocześnie prowadzone są prace związane z przebudową centrum handlowego ETC w Gdańsku oraz budową biurowca Topos w Krakowie. Także w tym czasie nowi najemcy wprowadzili się do budynków Eurocentrum.

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku przychody operacyjne Grupy znacznie wzrosły do poziomu 55 192 tys. zł. Dla porównania w tym samym okresie roku ubiegłego przychody operacyjne wynosiły 37 575 tys. zł. Wzrost ten spowodowany jest m.in. dynamiczną komercjalizacją projektów Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów.

Wśród obiektów wielofunkcyjnych wysokim zainteresowaniem najemców cieszy się projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblin w Warszawie. We wrześniu Grupa Capital Park zakomunikowała, że znajdzie się tam pierwszy w Polsce Sportowy Dom Towarowy, który zajmie powierzchnie 1 700 mkw.

– Od stycznia 2015 wynajęliśmy dokładnie 20 100 mkw. nowej powierzchni biurowej. Niezwykle istotnym wydarzeniem w działalności naszej Grupy było otwarcie w sierpniu bieżącego roku nowoczesnego, wielofunkcyjnego projektu Royal Wilanów. Obecnie stopień komercjalizacji części biurowej Royal Wilanów wynosi 67 proc., a części handlowej 89 proc., przy czym cały czas prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi chętnymi najemcami i już niebawem będziemy informować o nowych podpisanych umowach. Cały czas konsekwentnie i dynamicznie prowadzona jest także komercjalizacja naszego projektu związanego z rewitalizacją dawnej fabryki Norblin w Warszawie – mówił podczas prezentacji Marcin Juszczyk, członek zarządu, dyrektor inwestycyjny Grupy Capital Park.

Kolejny flagowy projekt Grupy – Eurocentrum Office Complex – wzbogacił się w trzecim kwartale o umowę najmu z spółką Polskie Sieci Energetyczne, która wprowadzi się do budynku Delta na początku przyszłego roku.

Z początkiem lipca rozpoczęła się przebudowa centrum handlowego ETC Gdańsk. Generalnym wykonawcą prac, które zakończą się na koniec pierwszego kwartału 2016 roku, jest firma Budimex.

Wśród projektów biurowych Grupy w trakcie realizacji jest krakowski Topos. Pierwszy najemca – PKO Bank Polski, zajmie 245 z 550 mkw. powierzchni oferowanych przez tę kameralna inwestycję, której zakończenie planowane jest na I kwartał 2016 roku.