Informacje dnia

DSV Solutions rośnie na Pomorzu – nowy projekt logistyczny w Gdańsku

19fce3bcafc18d08dccea1b9c4eb3fdd
Globalna sieć z branży transportowo-logistycznej uruchamia kolejny zaawansowany projekt logistyczny w Gdańsku.

DSV Solutions, operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 3 500 metrów kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym, którego właścicielem jest firma Goodman. W procesie negocjowania warunków najmu DSV Solutions doradzali eksperci JLL.

 

DSV Solutions specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Zakres oferowanych przez firmę usług obejmuje całość procesu logistycznego na wszystkich poziomach planowania, począwszy od operacji magazynowych, aż po zarządzanie zapasami i dystrybucję. Nowy magazyn firmy będzie wyposażony w system kontroli temperatury oraz szereg innych dedykowanych usprawnień, który pozwoli DSV Solutions efektywnie świadczyć usługi dla klienta reprezentującego branżę farmaceutyczną.

 

Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk – największego i najszybciej rozwijającego się obiektu tego typu w Polsce, obsługującego regularne połączenia towarowe m.in. z głównymi portami Azji. Park jest zlokalizowany w odległości 9 km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy, a także w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7 oraz autostrady A1. Docelowo może tu powstać nawet 500 000 metrów kw. powierzchni logistycznej i produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora