rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Zabytkowy zamek w Przegorzałach może stać się klimatycznym hotelem

Sopocka pracownia Ideograf przygotowuje projekt przeobrażenia zabytkowego zamku w hotel, w którym znajdzie się mnóstwo pokoi, oraz m.in. restauracja i strefa wellness.

Zamek w Przegorzałach wznosi się na wapiennym wzgórzu, pośród Lasu Wolskiego, niespełna 6 km od historycznego centrum Krakowa. Obecnie znajduje się w nim restauracja wraz z kawiarnią.

Obiekt został wzniesiony na początku lat 40-tych XX wieku, jako rezydencja Schloss Wartenberg. Wybudowany w czasie II wojny światowej jest jednym z niewielu dzieł niemieckiej architektury z I poł XX w. w Krakowie. Monumentalny charakter obiektu podkreślają rozległe tarasy, wyeksponowane w kierunku Wisły, na które wychodzi się z wnętrz restauracji.

„Poznając historię miejsca jak i właściciela, głównym założeniem, które narzuciliśmy sobie projektując te przestrzenie, było stworzenie w ich wnętrzu pewnego melanżu kultur i tradycji wprowadzając jednocześnie romantyczny i nieco tajemniczy klimat” – mówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, która odpowiada za całościowy projekt wnętrz obiektu.