rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

XIX-wieczny pałacyk w centrum Wrocławia zostanie zrewitalizowany

ECHO Investment_Ogrody Graua_wizualizacja

Echo Investment po raz czwarty inwestuje we Wrocławiu. Tym razem zrewitalizuje pałacyk fundacji Heimannów z XIX wieku, a w jego sąsiedztwie wybuduje nowoczesne apartamenty zgodnie z trendami smart leaving.

Za projekt architektoniczny Ogrodów Graua odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Ruszyła sprzedaż nowej części – ceny rozpoczynają się od 11 tys. zł/mkw.

Ogrody Graua to nie tylko inwestycja mieszkaniowa, ale również rewitalizacja pałacyku z 1884 roku, który był jednym z najważniejszych miejsc ówczesnego Wrocławia.

„Z wielką dbałością przywrócimy świetności pałacykowi fundacji Heimannów, którego historia sięga XIX wieku. To niezwykłe miejsce zyska również ciąg dalszy – w sąsiedztwie zrewitalizowanej archi-tektury wybudujemy nowoczesne apartamenty. W sumie powstanie 57 lokali – 8 w pałacyku i 49 w nowej części. Wszystkie zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment”.

Budynek powstał na zlecenie Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca – znanego bankiera Ernesta Heimanna – założył w nim fundację. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje leczniczo-wychowawcze.

Zakończenie prac planowanych jest na II kwartał 2020 roku.