Informacje dnia

Wyzwanie dla architekta: podłoga we wnętrzach użyteczności publicznej

BARLINEK_Podłogi do zadań specjalnych we wnętrzach publicznych_foto1

Architekt, który ma przed sobą zaplanowanie podłogi we wnętrzach użyteczności publicznej, mierzy się z nie lada wyzwaniem.

Pierwszym krokiem, który architekt musi podjąć, myśląc nad koncepcją wnętrza, jest przemyślenie jego funkcji. Zupełnie inne rozwiązania należy zastosować w miejscu pracy, a inne w przestrzeniach przeznaczonych do relaksu. Podłoga we wnętrzach publicznych powinna podkreślać charakter danej przestrzeni, a jednocześnie być odporna na jej specyficzne warunki. W takich miejscach architekci stawiają więc na trwałość i wytrzymałość zastosowanych elementów.
Firma Barlinek ma w swojej ofercie produkt, który jest doskonałą odpowiedzią na obecne trendy w wykańczaniu wnętrz w budynkach publicznych. Nowoczesne podłogi winylowe nadają się do szybkich remontów na istniejących podłożach. Charakteryzują się wyjątkową sztywnością. Maksymalna powierzchnia, na której można je ułożyć w systemie pływającym bez dodatkowych rozcięć dylatacyjnych to nawet 225 m2.
Ich stabilna konstrukcja sprawia, że można znacznie rozszerzyć zastosowanie paneli winylowych i bez problemu ułożyć je na dużych powierzchniach także bez konieczności wykonywania dylatacji progowych.