rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Wyjątkowa rewitalizacja we Wrocławiu – Akademik LAS na ukończeniu

Wizualizacje Probuild

Kończy się modernizacja dawnej siedziby Orange przy ul. Prusa 9, która zmienia się w prywatny dom studencki. Z elewacji zniknęły rusztowania, odsłaniając starannie odrestaurowaną fasadę. Architekci z AP Szczepaniak odtworzyli jej historyczne elementy. Budynek jest stonowany i elegancki. Pierwsi studenci wprowadzą się do niego już w październiku.

Budynek przy ul. Prusa po rewitalizacji zyskał nowe walory estetyczne. Projekt jego przebudowy stworzyła renomowana wrocławska pracownia AP Szczepaniak. Zakres prac musiał być skonsultowany z konserwatorem zabytków, ponieważ obiekt znajduje się na obszarze chronionym. Jego forma została dostosowana do kamienicowego charakteru południowej pierzei ul. Prusa.

W środku trwają intensywne prace wykończeniowe. Akademik LAS (Living and Studying) powinien być gotowy jesienią. Pierwsi studenci wprowadzą się do niego w nowym roku akademickim. B

LAS to jednak nie tylko dom studencki. Osoby przyjeżdżające do Wrocławia na weekend także będą mogły się tu zatrzymać. Obiekt pełni bowiem dodatkowo funkcję aparthotelu. Inwestorem jest firma Probuild.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora