rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Wrocławski Park Technologiczny sprzedał zabytkowe nieruchomości

park_wieza_cisnienZabytkowe obiekty przemysłowe – kotłownia z 1910 roku (jeden z najstarszych budynków na tym terenie) oraz mała wieża ciśnień – to obiekty sprzedane przez Wrocławski Park Technologiczny inwestorowi – firmie tobi’s events.

Zabytki przemysłu zostaną dostosowane do nowych funkcji. W budynku starej kotłowni inwestor planuje zorganizować część wystawienniczą i eventową firmy a po remoncie, w wieży ciśnień, najprawdopodobniej będą biura z kawiarnią.

– To wymarzona przestrzeń dla naszej firmy. Wrocław, centrum miasta, świetne otoczenie firm.  Ten projekt uratowania dwóch wrocławskich zabytków i przywrócenia im piękna minionych lat jest dla nas wyrazem emocjonalnego związania dwóch pokoleń ze sobą i z historią Wrocławia – mówią Maria i Tobias Kruszewski.

Budynki położone są w rejonie tzw. Maszynowni Biznesu – należące do WPT kompleksu byłych obiektów przemysłowych po dawnej fabryce wagonów PaFaWag zlokalizowanych przy ulicy Fabrycznej. Cały teren ma 13,5 ha.

Część nieruchomości udało się  wyremontować – m.in. stary budynek biurowy, gdzie funkcjonuje obecnie Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Pierwsze nowe firmy już rozpoczęły swoją działalności i trwa kolejny nabór chętnych.

Z kolei z  końcem marca na terenie Maszynowni Biznesu do użytku oddana zostanie hala produkcyjno-magazynowa Nowa Siódemka oferująca ponad  23 tys. mkw. powierzchni, która po kapitalnym remoncie jest nowoczesną przestrzenią dla firm szukających swojego miejsca i najlepszego adresu we Wrocławiu.