rynek nieruchomości na wynajem

Właściciel nieruchomości inwestycyjnej MDC2 Park Gliwice zawarł umowę najmu 10 784 m2 z firmą z branży IT

MDC2 Park Gliwice_media

Właściciel nieruchomości inwestycyjnej MDC2 Park Gliwice zawarł umowę najmu 10 784 m2 z jedną z wiodących na świecie firm z branży technologii informatycznych (IT).

Według prognoz nieruchomość komercyjna MDC2 Park Gliwice to najbardziej ekologiczny i najwyżej punktowany (BREEAM New Construction Outstanding) projektu magazynowy w Polsce. MDC² Park Gliwice znajduje się w Gliwicach na Górnym Śląsku na styku dwóch autostrad – A4 i A1. MDC2 jest deweloperem inwestycji. Projekt jest w całości finansowany przez niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate. Doradcą w transakcji najmu jest Colliers.

“Cieszę się, że wraz Filipem Deleżyńskim mogliśmy doradzać w procesie wyboru lokalizacji dla nowego najemcy MDC2. Projekt musiał zostać zrealizowany w krótkim czasie, a dzięki doskonałej współpracy z właścicielem parku, udało się nam spełnić oczekiwania klienta. O wyborze inwestycji zdecydowały czynniki takie, jak: lokalizacja parku w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polityka ESG właściciela nieruchomości. Co więcej, budynek otrzyma certyfikat BREEAM New Construction Outstanding, co było istotne dla klienta, który w MDC2 ulokuje swój flagowy europejski projekt” – mówi Łukasz Ciepły, Senior Associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora