Informacje dnia

Wieżowiec Warsaw Spire oficjalnie otwarty!

Warsaw_Spire_1Ukończenie Warsaw Spire to ukoronowanie 25-letniej działalności Ghelamco w Polsce.  Warsaw Spire – flagowa inwestycja Ghelamco przy placu Europejskim w Warszawie o rekordowej powierzchni 109 000 m2to więcej niż tylko największy kompleks biurowy w tej części Europy.

„W tym roku mija 25 lat działalności Ghelamco w Polsce. Na samym początku lat 90-tych, kiedy rynek nieruchomości dopiero zaczynał się kształtować, zaryzykowaliśmy i postawiliśmy na Polskę. Dziś nie mam wątpliwości, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.”komentuje Paul Gheysens, Prezes Ghelamco Group

Wieżowiec ma 220 metrów wysokości i 55 pięter.  Integralną częścią projektu jest aranżacja placu Europejskiego – pierwszego tej skali ogólnodostępnego placu miejskiego w powojennej historii stolicy, który przywraca miastu niedostępny przez lata cały kwartał ulic pomiędzy Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.Plac jest całkowicie niedostępny dla ruchu kołowego, wypełniają go obiekty małej architektury i zieleń. W zielone tło wpisują się restauracje i kawiarnie, powstało tu także unikane miejsce ekspozycji sztuki – Art Walk.

Warsaw Spire już niedługo stanie się miejscem pracy dla około 8000 osób, wybrały go tak znamienite firmy  i instytucje, jak: Adecco Poland, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Frontex, Daftcode, JLL, MasterCard i Samsung.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą Warsaw Spire jest Ghelamco Poland. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Za  aranżację placu Europejskiego odpowiada belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects. Recepcję w budynku wieżowym, Art Walk oraz pawilon restauracyjny zaprojektował architekt Mac Stopa. Wyłącznym agentem ds. komercjalizacji Warsaw Spire  jest JLL.