Informacje dnia

Wiecha na kolejnym biurowcu gdańskiej Alchemii

wiecha_na_iii_etapie_gdanskiej_alchemii_26_wrzesnia_2016_roku_0726 września odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na Argonie, trzecim biurowcu wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 39 tys. mkw. Oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2017 roku.

Argon będzie usytuowany narożnikowo u zbiegu al. Grunwaldzkiej, głównej arterii Trójmiasta, z ul. Kołobrzeską. Powierzchnia najmu brutto budynku (GLA) to aż 39 tys. mkw. z czego niemal 36 tys. mkw. zajmą biura, a około 2 tys. mkw. powierzchnie handlowo-usługowe. Budynek Argon, podobnie jak wcześniejsze etapy Alchemii, poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED.  Planowany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku to niezmiennie 28 sierpnia przyszłego roku.

W Alchemii swoje siedziby mają już m.in. takie firmy, jak State Street (ponad 14 tys. mkw.), Wipro, Alexander Mann Solutions, Dynatrace, Kemira czy Cognizant.

Inwestor biurowca, firma Torus sp. z o.o. sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 roku w Gdańsku. W swoim portfolio ma inwestycje mieszkaniowe, magazynowe i rewitalizacyjne, ale specjalizuje się w obszarze inwestycji biurowych.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora