rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Warszawska nieruchomość inwestycyjna Kopernik Office Buildings w Warszawie z nowym właścicielem

Kopernik Office Building 2022
Warszawska nieruchomość inwestycyjna Kopernik Office Buildings w Warszawie z nowym właścicielem.

Fundusz FLE SICAV FIS, zarządzany przez FLE GmbH, nabył piątą nieruchomość biurową w Polsce. Nowym dobytkiem inwestora jest kompleks Kopernik Office Buildings w Warszawie. Sprzedającym było DWS, jedna z największych na świecie firm zarządzających aktywami i kapitałem. Knight Frank doradzał stronie kupującej, a Colliers reprezentował sprzedającego. Poprzednie akwizycje funduszu FLE w Polsce obejmowały nieruchomości w sektorach magazynowym i handlowym.
Kancelaria Allen & Overy wspierała kupującego w zakresie obsługi prawnej, firma TPA Poland doradzała w kwestiach podatkowych, a doradztwo techniczne świadczyła firma Avison Young.

Dr. Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH powiedział: “Zakup nieruchomości Kopernik Office Buildings jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie nabywać kolejne nieruchomości gwarantujące stabilny dochód, nawet jeśli otoczenie ekonomiczne wydaje się trudne. Nasza strategia pozwala równoważyć pojawiające się przeszkody w ramach długoterminowej wizji i cały czas dostrzegamy ogromy potencjał w polskim rynku.”

Marek Jakubiak, Head of CEE w DWS dodaje: „Kompleks Kopernik Office Buildings był w portfolio DWS przez 15 lat. Na ich przestrzeni nieruchomość okazała się bardzo odporna na zmiany rynkowe i koniunkturalne, ze stabilnym poziomem wynajmu i płynnymi zmianami najemców. Transakcja ta świadczy o atrakcyjności warszawskiego rynku biurowego i cieszymy się, że byliśmy w stanie kreować wartość dla naszych inwestorów w tej lokalizacji.”

Krzysztof Cipiur, Managing Partner i Head of Capital Markets w Knight Frank komentuje: “Wierzymy, że ta akwizycja znacząco umocni portfolio FLE w Polsce. Kompleks Kopernik Office Buildings gwarantuje bardzo dobrą jakość, o czym świadczy stabilna historia najmu i mała rotacja najemców. Chcielibyśmy również podziękować firmie FLE za okazane zaufanie przy naszej piątej wspólnej transakcji”.

Piotr Mirowski, Senior Partner i Board Member w Colliers dodaje: “Transakcja ta jest dowodem na to, że rynek warszawski oferuje budynki instytucjonalnej jakości z rynku wtórnego, charakteryzujące się wieloletnią renomą wśród najemców i generujące stabilne zwroty dla inwestorów. Gratulujemy DWS kolejnej transakcji biurowej i życzymy FLE dalszych sukcesów. Jestem przekonany, że z nowym właścicielem kompleks Kopernik Office Buildings utrzyma statusu zaufanego adresu biznesowego i wciąż będzie cieszyć się lojalnością najemców.”


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora