rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

W zgodzie z naturą w samym sercu metropolii – NDI Development i Roark Studio po raz kolejny łączą siły

ROARK STUDIO_JAGIELLOŃSKA 1

NDI Development, spółka specjalizująca się w inwestycjach apartamentowych klasy premium, po raz kolejny zdecydowała się nawiązać współpracę z pracownią architektoniczną Roark Studio. Wszystko za sprawą konkursu na projekt budynku przy ulicy Jagiellońskiej w Gdańsku. Zwycięska koncepcja sopockiej pracowni oparta jest na nurcie biophilic design, który zakłada bezpośredni kontakt z naturą oraz projektowanie przestrzeni przyjaznych użytkownikom.

Zgodnie z nurtem biophilic design budynek zaprojektowano przede wszystkim z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu mieszkańców. Nadrzędną cechą obiektu będzie nie tylko otwarcie na naturę ale też zapewnienie wielu stref wspólnych, które będą sprzyjać budowaniu lokalnej społeczności. Jeżeli dodamy do tego zieleń, naturalne materiały, widok na morze i park, wygodne i dobrze nasłonecznione mieszkania, otrzymamy wyjątkowy i nowoczesny budynek pozwalający na chwilę wyciszenia w samym sercu trójmiejskiej metropolii.

Zwycięska koncepcja inwestycji autorstwa pracowni Roark Studio prezentuje wyjątkowo interesujący pomysł, co legło u podstaw decyzji naszego jury konkursowego o wyborze właśnie tego partnera do realizacji projektu. Obecnie wspólnie rozpoczniemy pracę nad tą koncepcją, aby uzgodnić i dopracować szczegóły. Jesteśmy przekonani, że wychodząc z tak wysokiego poziomu będziemy mogli stworzyć całkowicie nową jakość w nadmorskiej części Gdańska, na obrzeżach Parku Reagana – mówi Arkadiusz Zalaszewski – kierownik ds. inwestycji NDI Development.

 

W budynku zaprojektowano łącznie 160 mieszkań oraz 6 lokali usługowych (w tym 5 dwukondygnacyjnych). Każde mieszkanie wyposażono w loggię, która dodatkowo posiada ‘boks’ mogący służyć za miejsce na jednostkę klimatyzacji lub meble tarasowe. Dla każdej loggii przewidziano możliwość instalacji szklanych przesłon przesuwnych typu lumon. W dwukondygnacyjnej hali garażowej zaprojektowano 199 miejsc, ponadto przewidziano 17 zewnętrznych miejsc postojowych przeznaczonych osób niepełnosprawnych oraz klientów lokali usługowych.

Wiele wskazuje więc na to, że współpraca NDI Development i Roark Studio po raz kolejny zaowocuje powstaniem inwestycji, która nie tylko dobrze wpisze się w miejską tkankę, sprzyjając tworzeniu lokalnej społeczności, ale też znacznie podniesie turystyczno-rekreacyjną atrakcyjność okolicy skupionej wokół malowniczego Parku Reagana, stanowiąc pewnego rodzaju urbanistyczne uzupełnienie, którego nadrzędną treścią jest kontakt człowieka z naturą.