rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

W końcu przebudują Szkieletora w Krakowie

Tremiorfa Kraków

Tremiorfa Kraków

Szkieletor – niedokończony wieżowiec przy rondzie Mogilskim w Krakowie zostanie w końcu przebudowany. Do tej pory inwestycję blokowały skargi dwóch mieszkańców, ale zostały one odrzucone. W ten sposób spółka GD&K Group będzie mogła rozpocząć prace – donosi portal gazeta.pl.

Przedstawiciele inwestora dostali pismo w tej sprawie, co oznacza zgodę na przebudowę. To jeszcze nie ostateczna decyzja, skarżący mogą w terminie 30 dni odwołać się do sądu. Przeciwnikami budowy są właściciele sąsiednich działek, którzy zarzucają projektowi Tremiorfa niewłaściwie zaliczenie terenu inwestycji do zabudowy śródmiejskiej, oraz krótszy czas nasłonecznienia sąsiedniego osiedla.

Tremiofra ma pełnić funkcję biurową, hotelową i usługową. Łączna powierzchnia komercyjna obiektu ma wynieść 85 tys. mkw.

Jest to wspólny projekt GD&K Group i Verity Development. Popularny Szkieletor mierzy około 100 metrów – to więcej niż Wieża Mariacka. To najwyższy budynek zlokalizowany w historycznym centrum Krakowa.

Rozpoczęta w 1975 roku budowa siedziby Naczelnej Organizacji Technicznej nigdy nie została ukończona. Budynek posiada żelbetową konstrukcję bez elewacji. W 2005 roku przejęli go obecni właściciele. Od tej pory starają się dokończyć inwestycję

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora