Inwestycje publiczne

W I etapie Tubądzin Design Awards w kategorii CultureFORM wygrała Ziba Azar

Bez tytułuW I etapie Tubądzin Design Awards w kategorii CultureFORM wygrała Ziba Azar.

Obiekty użyteczności publicznej, ale też wnętrza prywatne – uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodne podejście do tematu, w kategorii specjalnej CultureFORM.
W I etapie konkursu zwyciężyła praca „A Garden House In Faraashaah”. Ziba Azar zwraca uwagę na wyjątkowe miejsce leżące u bram pustyni, pobliżu miasta Yazd w Iranie. Projekt domu nawiązuje do wiejskiego krajobrazu. Bryła wykorzystuje kopuły i łuki, utrzymane w kolorach ziemi. Dzięki temu spójnie wtapia się w otoczenie. Autorka zrezygnowała z tradycyjnego, liniowego planu budynku i zastąpiła go swobodnym układem. Dzięki temu udało się stworzyć przestrzenie odpowiadające stylowi życia współczesnych mieszkańców wioski. Budowla pozwala na niewielkiej działce wygospodarować miejsce na założenie ogrodu. Na piętrze została wydzielona wielofunkcyjna przestrzeń, którą można np. wynająć turystom, jako jeden ze sposobów na polepszenie ekonomicznej sytuacji mieszkańców. Dziedzictwo kulturowe przeplata się z uczestnictwem lokalnej społeczności w tworzeniu spójnego z miejscem środowiska architektonicznego.
Autor projektu: Ziba Azar (Iran)
Praca: A Garden House In Faraashaah
Nagrody:
1000 EURO, promocja w Tubądzin Design Community, wywiad na łamach Elle Decoration, publikacje w mediach branżowych, promocja na stronach partnerów konkursu, promocja w mediach społecznościowych organizatora oraz międzynarodowa promocja zwycięskiego projektu.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora