Z życia spółek

Victoria Dom Holding rozwija się na rynku nieruchomości w Niemczech

pov-4
Deweloper Victoria Dom Holding rozszerzył zakres współpracy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej zarządzanym przez PFR TFI.

Na podstawie porozumienia zawartego przez obie strony zwiększona została do 10 mln euro wartość przyznanego finansowania przeznaczonego na rozwój ekspansji w Niemczech. Obecnie w tym kraju Victoria Dom realizuje dziewięć projektów na terenie Berlina oraz Lipska. Wartość inwestycji na rynku niemieckim będących w przygotowaniu i realizacji sięga już blisko 1 mld zł.
Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy uznanie i zostaliśmy docenieni przez instytucję wspierającą polskie przedsiębiorstwa w ekspansji zagranicznej. Po około dziesięciu miesiącach od zawarcia pierwszej umowy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, uzgodniliśmy podwyższenie poziomu udzielanego nam finansowania, które pozwoli nam przyspieszyć tempo prowadzonych inwestycji. Tym bardziej, że rynek niemiecki oceniamy jako bardzo perspektywiczny, pozwalający generować marże na bardzo atrakcyjnym poziomie. Dlatego dynamicznie zwiększamy skalę działania. Wartość naszych projektów, za naszą zachodnią granicą, będących w realizacji i przygotowaniu sięga już blisko 1 mld złotych – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Doceniamy konsekwencję i sukcesy Victoria Dom w ekspansji zagranicznej, dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu naszego zaangażowania finansowego, które umożliwi spółce przyspieszenie rozwoju na wymagającym niemieckim rynku. Jesteśmy partnerem działającym długofalowo i otwartym na rozszerzenie współpracy, jeśli polskie firmy widzą biznesowe szanse i chcą je wykorzystać. – powiedział Maciej Bałabanow, dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej w PFR TFI S.A.