Konferencje

Targi Zero Waste w Warszawie w Hali Gwardii

Targi Zero Waste

W dniach 20-22 marca, w Hali Gwardii w Warszawie, odbyła się szósta edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim są Targi Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Organizatorzy – Fundacja alter eko i Little Greenfinity przygotowali również w tym roku szereg atrakcji.

Podczas Targów Zero Waste można było, m.in. wymienić elektroodpady na gadżety ekologiczne, zaopatrzyć się w bezodpadowe niezbędniki, ułatwiające ograniczanie wytwarzania odpadów, takie jak: domowe kompostowniki, torby, termokubki, produkty kosmetyczne i spożywcze bez opakowań, filtry do wody, dekoracje z recyklingu i wiele innych. Odbywały się także panele dyskusyjne poświęcone tematyce redukcji odpadów, prezentujące dobre praktyki w tym zakresie.

„Targi Zero Waste w Hali Gwardii są odpowiedzią na liczne sugestie mieszkańców Warszawy, by wydarzenie odbywało się częściej, w różnych częściach miasta. Warszawiacy chcą mieć sposobność, by robić zakupy w sposób odpowiedzialny środowiskowo oraz by mieć dostęp do wiedzy i dobrych praktyk, które pomogą im skutecznie redukować ilość odpadów. Specjalnym gościem wydarzenia będzie artystka Natalia Przybysz, która w swoim życiu osobistym i zawodowym stosuje zasadę zero waste. Jak to robi? Dowiemy się już 20 marca podczas Targów Zero Waste, zapraszamy!”- mówi Kamila Musiatowicz z Fundacji alter eko, organizator Targów.