Z życia spółek

Starszy architekt w strukturach CPIPG w Warszawie

Karol_Wojnarowski_fot
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w ramach rozwoju działu Development utworzył nowe stanowisko – starszego architekta, które od lipca objął Karol Wojnarowski.

Stworzenie stanowiska architekta jest kolejnym krokiem w rozwoju portfela CPIPG przez zaangażowanie się w proces realizacji inwestycji. Karol Wojnarowski będzie odpowiadał za współpracę z biurami projektowymi w zakresie sporządzania projektów budowalnych oraz koordynował wszelkie procesy międzybranżowe, związane z uzyskiwaniem pozwoleń i decyzjami administracyjnymi. Do jego obowiązków należy również opracowywanie koncepcji projektowych wraz z implementacją narzędzi i procesów BIM.

Karol Wojnarowski przez 8 lat związany był z warszawskim oddziałem pracowni APA Wojciechowski, gdzie zdobywał doświadczenie jako architekt i starszy architekt, specjalizując się w projektowaniu z wykorzystaniem technologii BIM. Jest też partnerem studia KOM Architects. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. W strukturach CPIPG Wojnarowski będzie raportował do dyrektora Działu Development – Mikołaja Płonki oraz ścisłe współpracował z Działem Technicznym.