rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Sprzedają zabytkowy pensjonat w Szklarskiej Porębie

220-1Firma WGN została wybrana wyłącznym agentem sprzedaży zabytkowego pensjonatu w Szklarskiej Porębie – jednym z najbardziej znanych kurortów turystycznych w Karkonoszach.

Nieruchomość zabytkowa została wybudowana w charakterystycznym „górskim” stylu  na początku XX wieku. Obiekt przeszedł gruntowną renowację – odrestaurowano m.in. elementy pokrycia deską olchową.
Pensjonat o pow. 480 m2 położony jest  na działce o pow. 2708 m2.
Usytuowany tuż przy centrum Szklarskiej Poręby, wśród starego 100-letniego drzewostanu. W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne pensjonaty i apartamenty do wynajęcia. W ogrodzie znajduje się stara zabytkowa pergola wpisana do rejestru zabytków (widoczna na zdjęciu).

Pensjonat liczy 8 pokoi oraz 3 apartamenty. Posiada profesjonalną instalację przeciwpożarową, z automatycznym systemem oddymiającym – automatyczne otwieranie okien na najwyższym poziomie budynku w momencie wykrycia dymu (element widoczny na zdjęciu). Z kuchni znajdującej się w przyziemiu znajduje się winda gastronomiczna, którą dostarczane są posiłki  do dużej i jasnej jadalni znajdującej się na parterze.  Z jadalni, większości pokoi, dwóch balkonów oraz dwóch tarasów widok na góry. Na I piętrze znajduje się aneks kuchenny, wspólny dla wszystkich pokoi.

Cenę ofertową tej nieruchomości określono na 4 mln zł.