news

Skanska rozpoczyna budowę biurowca Axis w Krakowie

axis_skanskaRusza budowa nowego biurowca Skanska w Krakowie. Obiekt o nazwie Axis zaoferuje 20 tys. mkw. powierzchni biurowych. Ba być gotowy pod koniec 2016 roku.

 Biurowiec będzie miał osiem pięter plus parter oraz trzy kondygnacje podziemne, na których znajdą się wewnętrzne parkingi oraz pomieszczenia techniczne. Powstanie  nieopodal Ronda Mogilskiego, które jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w mieście.

– Nowa inwestycja – Axis, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na wysokiej klasy przestrzeń biurową, w której będą mogli rozwinąć nowe miejsca pracy”, komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Biurowiec Axis będzie kolejnym zielonym budynkiem postawionym przez Skanskę. Ma być certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Obiekt będzie zużywał 25% mniej energii oraz 40% mniej wody w stosunku do obowiązujących norm. Podczas jego realizacji aż 94% odpadów z budowy zostanie poddanych recyklingowi, a przeważająca część materiałów budowlanych będzie pochodziła z regionalnych źródeł.

Axis to drugi już projekt Skanska Property Poland w Krakowie. Rozpoczęcie jego budowy zbiegło się z oficjalnym otwarciem pierwszego kompleksu biurowego – Kapelanka 42, zlokalizowanego w dzielnicy Podgórze.