rynek nieruchomości na wynajem

Siemens przedłuża o 5 lat umowę najmu i podwaja powierzchnię biura w Malta Office Park

Malta Office Park_1_small
W należącym do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%) kompleksie biurowym Malta Office Park w Poznaniu, Siemens, międzynarodowa firma technologiczna, przedłużyła umowę najmu o kolejne 5 lat oraz podwoiła powierzchnię swojej siedziby z 700 do 1400 mkw.

Firma jest obecna w poznańskim biurowcu od 2009 r., zajmując całe 2 piętro w budynku C. Kolejne 700 mkw. biura Siemens wynajął w budynku D na 4 piętrze. W transakcji doradzała firma JLL.

Bardzo nas cieszy decyzja naszego wieloletniego partnera, firmy Siemens, o przedłużeniu najmu o kolejne 5 lat i podwojeniu zajmowanego metrażu. To dla nas dowód zaufania i potwierdzenie, że spełniamy oczekiwania stawiane dziś przed nowoczesnym i przyjaznym miejscem pracy przez wiodące korporacje – powiedziała Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.

Kiedy ponad 10 lat temu rozważaliśmy utworzenie nowego biura w Poznaniu, Malta Office Park oferowało najkorzystniejszą lokalizację z naszego punktu widzenia: sąsiedztwo Politechniki Poznańskiej, bliskość centrum miasta i dogodną komunikację z całą aglomeracją poznańską. Komfort i zadowolenie z warunków oferowanych przez kompleks znalazły potwierdzenie w kolejnych przedłużeniach wieloletnich kontraktów, łącznie z decyzją o ekspansji biura w tej samej lokalizacji – powiedział Grzegorz Mrugalski, Dyrektor poznańskiego biura Mentor, A Siemens Business.

Planując długoterminową strategię najmu dla naszego klienta postawiliśmy na komfort ekspansji w obrębie dobrze znanego Siemensowi kompleksu Malta Office Park, który zapewnia najwyższy standard techniczny oraz użytkowania. Obserwujemy, że obecnie wiele firm, zwłaszcza tych z sektora technologicznego, odważnie podejmuje plany co do dalszego rozwoju. Przykładem jest podwojenie metrażu w Malta Office Park przez firmę Siemens – podsumowała Zuzanna Kowalczyk, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora