rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Schneider kupił obiekt przemysłowy i biura w Złotoryi

Joanna_Choromańska_JLLFirma Schneider kupiła od Wienerberger halę produkcyjną pod Złotoryją. Obiekt komercyjny jest położony  na terenie objętym działalnością Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W grudniu tego roku Schneider uruchomi tam produkcję specjalistycznych koszy i pojemników ze stali, przeznaczonych do transportu i magazynowania, głównie na rynek niemiecki.

Wartość transakcji kupna hali jest poufna. Nieruchomość oferuje 3 300 mkw. powierzchni produkcyjnej i 500 mkw. biur. Powierzchnia całego terenu to niecałe trzy hektary. Firma planuje zatrudnienie w fabryce 100 osób. Rekrutacja już trwa.

Joanna Choromańska, Business Development BTS Manager w JLL, komentuje: “Na potrzeby firmy Schneider poszukiwaliśmy dobrze zlokalizowanej hali produkcyjnej, która dawałaby możliwość zarówno dostosowania do specyfiki działalności Schneider, jak i przestrzeń do dalszej ekspansji, wraz z rozwojem firmy. Jako że produkcja kierowana jest na rynek niemiecki, kluczowa była lokalizacja fabryki niedaleko granicy. Największym wyzwaniem w całym procesie poszukiwania była ograniczona podaż istniejących hal o konkretnych parametrach, w których – po niewielkim dostosowaniu do potrzeb klienta – można sprawnie uruchomić działalność”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora