rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Scallier z nową nieruchomości komercyjną – 22 września nastąpi otwarcie parku handlowego w Turdzie, w Rumunii

Scallier_retail park_Turda (1)

Scallier z nową nieruchomości komercyjną – 22 września nastąpi otwarcie parku handlowego w Turdzie, w Rumunii.

W Turdzie we wrześniu zostanie otwarty park handlowy o powierzchni wynajmowalnej 9 000 mkw. Będzie to czwarty oddany do użytku obiekt handlowy polskiej firmy Scallier, która rozwija w Rumunii sieć parków handlowych.
Park handlowy w Turdzie będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie certyfikacji BREEAM podobnie jak pozostałe realizowane przez Scallier parki handlowe w Rumunii.
Turda to miasto położone na północy Rumunii. Mieszka w nim około 50 000 osób.

Potrzeby zgłaszane przez sieci handlowe na nowoczesne powierzchnie w mniejszych rumuńskich miastach przekraczają podaż. Sieci handlowe potrzebują obiektów o wysokich standardach gwarantujących komfort użytkowania zarówno przez klientów, jak również przez osoby zatrudnione do ich obsługi. Takich nieruchomości w wielu miastach w Rumunii ciągle brakuje”podkreśla Adrian Aleman, Dyrektor ds. Rozwoju w rumuńskim oddziale firmy Scallier.Nasze nieruchomości to projekty elastyczne, które odpowiadają na potrzeby i oczekiwania lokalnych społeczności w tym także lokalnych przedsiębiorców, ponieważ obok dużych sieci handlowych naszymi najemcami są również osoby prowadzące przedsięwzięcia handlowe i usługowe na dużo mniejszą skalę. Taka zdywersyfikowana oferta wraz z rozbudowaną ofertą gastronomiczną jest oczekiwana przez mieszkańców rumuńskich miast, którzy nie chcą rezygnować ze swoich przyzwyczajeń związanych z zakupami czy spędzaniem czasu w trakcie dokonywania zakupów w punktach gastronomicznych. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom zarówno najemców, jak i klientów” – podkreśla Adrian Aleman.

„Parki handlowe rozwijane przez firmę Scallier powstają w małych i średnich rumuńskich miastach wprowadzając na ich rynki nową, handlową jakość. Są to obiekty dopasowane do wymagań zarówno sieci handlowych, jak i lokalnych społeczności, a ich struktura w tym model finansowy oparty o rozliczanie czynszów w Euro zwiększa dodatkowo ich atrakcyjność dla międzynarodowych inwestorów. W ten sposób przyczyniamy się do tworzenia nowoczesnego ekosystemu handlowego w Rumunii na obszarach, które do tej pory były w znacznej części takiej oferty pozbawione” – podkreśla Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rumuńskim rynku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora