rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Ruszyła budowa nieruchomości inwestycyjnej MLP Business Park Vienna

ej-yao-194786-unsplash
Ruszyła budowa nieruchomości inwestycyjnej MLP Business Park Vienna.

W parku MLP Business Park Vienna odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty. W uroczystości wzięli udział: Karl Gasta, zastępca szefa 22. dzielnicy Wiednia, a także przedstawiciele generalnego wykonawcy Goldbeck Rhomberg i MLP Group. Zakończenie budowy innowacyjnej inwestycji typu City Logistics planowane jest na początek 2025 roku.

„22. dzielnica Wiednia gratuluje MLP Group doskonałego wyboru lokalizacji dla swojego pierwszego projektu w Austrii. W przypadku Donaustadt deweloper zdecydował się na największą i jedną z najpiękniejszych dzielnic Wiednia. Przez długi czas dawny teren przemysłowy amerykańskiego koncernu naftowego ExxonMobil, leżący w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, leżał odłogiem. Obecnie, dzięki szeroko zakrojonej przebudowie i rewitalizacji terenu, powstaje bardzo pożądana nowa przestrzeń. Dzielnica bardzo się z tego cieszy” – podkreślił Karl Gasta, Zastępca Dyrektora 22. dzielnicy Wiednia.

„Nasza inwestycja powstająca na terenie Wiednia wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Zawarliśmy już pierwszą umowę z przyszłym najemcą i prowadzimy negocjacje z kolejnymi podmiotami o międzynarodowej renomie. Projekt wyróżnia się bardzo nowoczesną architekturą oraz zastosowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Gotowe obiekty będziemy mogli zaoferować już z początkiem przyszłego roku. Dzięki doskonałej lokalizacji jest to idealna propozycja na prowadzenie działalności w ramach tzw. ostatniej mili. Chcielibyśmy jednocześnie bardzo podziękować władzom i naszemu partnerowi Goldbeck Rhomberg za pełną zaufania i konstruktywną współpracę” – stwierdził Peter Falb, Chief Country Officer Austria w MLP Group.

Nieruchomość inwestycyjna MLP Business Park Vienna jest pierwszym projektem realizowanym przez MLP Group w Austrii. Po zakończeniu budowy składać się będzie z czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej około 53 600 m kw. Oferować będzie elastyczny podział na moduły liczące od ok. 3 100 m kw. powierzchni. Będzie tym samym idealną propozycją dla potencjalnych podmiotów z sektora logistyki miejskiej, e-commerce i przemysłu lekkiego. Pierwszym najemcą została ODÖRFER Haustechnik KG, spółka należąca do GC Group Austria.

Źródło: MLP Group.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora