rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Ruszyła budowa apartamentów Jagiełły 6 we Wrocławiu

Jagielly 6_wizualizacja

Inwestor Bouygues Immobilier rozpoczął rewitalizację kamienic przy ulicy Jagiełły 6 we Wrocławiu. W zabytkowe fasady z początku XX wieku zostaną wpisane nowe wnętrza – apartamenty i lokale usługowe. To kolejna inwestycja zmieniająca krajobraz tej części miasta. Zakończenie budowy planowane jest w grudniu 2018 r.

Na narożnej działce przy ulicy Jagiełły 6 rozpoczęła się rekonstrukcja kamienic pochodzących z 1905 roku. Przed wojną działała tutaj gospoda pod nazwą „Zum Bürgerwerder”, czyli „Na Kępie Mieszczańskiej”.

W budynkach Jagiełły 6, licząc łącznie obie kamienice oraz nową część, znajdzie się
69 apartamentów, o powierzchniach od 23 mkw. do 137 mkw., od jednopokojowych typu studio po czteropokojowe (w tym dwa dwupoziomowe). Ceny zaczynają się od 8500 zł/mkw.

Charakter inwestycji będzie odzwierciedlał również design lobby, utrzymany w stylu
art-déco. Mieszkańcy Jagiełły 6 będą mieli do dyspozycji zielony wewnętrzny dziedziniec, rowerownię i podziemny garaż, w którym znajdzie się blisko 60 miejsc parkingowych.

Na parterze planowane są również lokale usługowe. Projekt architektoniczny przygotował Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa). W ramach inwestycji deweloper przebuduje też układ drogowy w obszarze bezpośrednio przylegającym do działki. Powstaną tam między innymi chodnik oraz ścieżka rowerowa.