rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rozbudowali obiekt przemysłowy pod Poznaniem

hala Unilever - wnętrze

Firma Eiffage Polska Budownictwo poinformowała o zakończeniu prac w poznańskiej fabryce Unilever. W ramach tego zlecenia powstała nowa hala produkcyjna o całkowitej powierzchni ponad 3 tys. m kw. Kontrakt zrealizowany został w formule „Projektuj i buduj”.

Fabryka Unilever w Poznaniu produkuje szeroką gamę zup płynnych, które w większości trafiają na rynki europejskie. Ze względu na dynamiczny rozwój firmy, niezbędne stało się zwiększenie powierzchni produkcyjnej zakładów. Firma Unilever zdecydowała się na współpracę ze spółką Eiffage Polska Budownictwo, która posiada bogate doświadczenie w budownictwie przemysłowym.

Nowopowstała hala produkcyjna funkcjonalnie powiązana jest z już istniejącymi obiektami. Jest żelbetową, prefabrykowaną konstrukcją z obudową z lekkiej płyty warstwowej. Ze względu na swoje przeznaczenie, budynek musiał spełnić najwyższe standardy sanitarne.

Oprócz hali produkcyjnej, w ramach zlecenia powstał także podziemny zbiornik retencyjny na wody deszczowe, który może odbierać nawet 305 m3 wody. Eiffage zmodernizował i rozbudował także infrastrukturę techniczną zakładu.

Inwestycja w liczbach:
Adres inwestycji: ul. Bałtycka, Poznań
Powierzchnia całkowita: 3 007,63 m2
Powierzchnia użytkowa: 2 858,84 m2
Inwestor: Unilever Polska S.A
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora