rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rozbudowa wokół Galerii Libero wkracza w decydujący etap

Libero (3)

Trwają prace przy przebudowie i rozbudowie układu drogowego w sąsiedztwie powstającego kompleksu handlowo-rozrywkowego. Obecnie inwestycja wkracza w decydujący etap. Prace mają się zakończyć w sierpniu.

Nowe i przebudowane drogi wokół Libero Katowice stanowią niezbędną część realizacji inwestycji. Przebudowa stanowi także istotny element spójnej, miejskiej koncepcji zakładającej usprawnienie ruchu w tym rejonie miasta. Ważnym udogodnieniem dla osób odwiedzających Libero będą nowe chodniki i ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Kolejowej.

Wiemy, jak ważna w tego typu projektach jest ścisła współpraca z miastem. Mamy świadomość, że tworzymy miejsce i przestrzeń, które będzie nie tylko służyć mieszkańcom i odwiedzającym, ale ma także pozytywnie wpływać na rozwój tej części miasta. Dlatego mając na uwadze maksymalne usprawnienie organizacji ruchu przy jednoczesnym zapewnieniu wygodnego dojazdu do Libero zaproponowaliśmy kilka koncepcji, spośród których miasto wybrało najbardziej optymalną, zakładającą budowę tunelu pod DK81. Kierowcy od strony ulicy Kościuszki wjadą do niego po łagodnym łuku, a wyjadą ulicą Kolejową. Kilkadziesiąt metrów dalej czekać będzie nowe rondo z wjazdem do kompleksu” – powiedział Mariusz Szatański, Project Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora