Informacje dnia

Rośnie rynek magazynów na Dolnym Śląsku

hannes-egler-360942-unsplash
Rynek magazynów na Dolnym Śląsku stale rośnie. Inwestycji przybywa, gdyż popyt cały czas jest duży. Sytuację tę sektor magazynowy zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi sektora e-commerce. Przedsiębiorcy, którzy działają w branży sprzedaży Internetowej, cały czas poszukują nowoczesnych centrów logistycznych, w których będą mogli z powodzeniem prowadzić i rozwijać swoje biznesy.

Spis treści:
Dolny Śląsk się rozwija, popyt generuje podaż
Pandemia nakręciła sprzedaż online
Przedsiębiorcy z branży e-commerce ruszyli po magazyny
Obiekty magazynowe na terenie Dolnego Śląska

Dolny Śląsk notuje stały rozwój na rynku magazynowym. Dotyczy to zwłaszcza Wrocławia oraz jego okolic, w tym Bielan Wrocławskich, gdzie pojawia się coraz większa ilość inwestycji o charakterze logistycznym.
dolny Śląsk może poszczycić się naprawdę imponującą ilością inwestycji magazynowych. Co ciekawe, pomimo dużej liczby magazynów i hal, na Dolnym Śląsku nieustannie przybywa obiektów magazynowych. Świadczy to o utrzymującym się wysokim zapotrzebowaniu na tego typu inwestycje w tym regionie kraju.

Dolny Śląsk się rozwija, popyt generuje podaż
Rynek nieruchomości magazynowych w Dolnym Śląsku rozwija się nieustannie, gdyż zapotrzebowanie na magazyny na wynajem jest tutaj wciąż duże. Magazyny, które są oddawane do użytku, często posiadają już komplet najemców jeszcze przed ukończeniem budowy. Proces komercjalizacji przebiega w tym regionie kraju sprawnie, dlatego deweloperzy i prywatni inwestorzy chętnie podejmują się kolejnych projektów inwestycyjnych. Tak dynamiczny rozwój rynek magazynowy zawdzięcza po części sektorowi e-commerce, który również rozwinął skrzydła w okresie pandemii. Już w ubiegłym roku gwałtownie wzrosło zainteresowanie zakupami dokonywanymi przez Internet. Przełożyło się to na większa liczbę transakcji zakupowych, a to z kolei pociągnęło za sobą rosnące zapotrzebowanie na większą liczbę powierzchni magazynowych, w których przedsiębiorcy działający w branży e-commerce mogliby przechowywać swoje towary.

Pandemia nakręciła sprzedaż online
Pandemia koronawirusa, która została ogłoszona w Polsce w ubiegłym roku, mocno wpłynęła na zwyczaje zakupowe Polaków. Kiedy w całym kraju został wprowadzony lockdown, Polacy automatycznie musieli przekonać się do zakupów przez Internet. Dzięki takiej formie dokonywania zakupów, każda osoba posiadająca dostęp do internetu mogła kupić praktycznie wszystko bez wychodzenia z domu.
Co więcej, nawet kiedy lockdown został zniesiony, nie wszyscy Polacy na powrót skierowali się ku stacjonarnym sklepom. Wielu osobom dokonywanie zakupów przez Internet przypadło do gustu. Brak konieczności wychodzenia z domu, dostęp do dużej liczby różnorodnych produktów, możliwość porównania cen w kilku sklepach w tym samym czasie, brak bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi, brak obawy o zarażenie się wirusem COVID-19, wygoda i komfort – dla wielu osób argumenty te były wystarczające, aby pozostać przy zakupach Internetowych.

Przedsiębiorcy z branży e-commerce ruszyli po magazyny
Przedsiębiorcy, którzy działają w branży e-commerce, stawiają na rozwój. Obecna sytuacja, kiedy nie wszyscy wrócili do stacjonarnych zakupów z obawy przed wirusem COVID-19, jest dla nich korzystna. Większa liczba kupujących online przekłada się na większe zarobki sklepów Internetowych. W efekcie dostrzegalne jest duże zainteresowanie magazynami na wynajem wśród przedsiębiorców, którzy działają w branży e-commerce. Poszukują oni nie tylko magazynów wysokiej klasy, ale również komfortowych i nowoczesnych powierzchni biurowych oraz socjalnych, co zapewniają kompleksowo centra logistyczne.
thong-vo-2482-unsplash

Obiekty magazynowe na terenie Dolnego Śląska
Według ekspertów firmy Cresa Polska, na obszarze Dolnego Śląska funkcjonuje lub jest obecnie w budowie 55 obiektów magazynowych (wg danych ujętych w „Warehouse Space Map Poland” – Mapie Powierzchni Magazynowych zlokalizowanych na terenie Polski. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że mapa stworzona przez ekspertów firmy Cresa Polska obejmuje zestawienie najistotniejszych zdaniem ekspertów firmy obiektów przemysłowo-magazynowych w naszym kraju).

Według danych ujętych w ujętych w „Warehouse Space Map Poland” – Mapie Powierzchni Magazynowych, we Wrocławiu znajduje się 17 inwestycji magazynowych, są to: Ideal Idea Wrocław Park, Citylink Wrocław Stadion, 7R City Flex Wrocław Airport, Prologis Park Wrocław III, Panattoni Park Wrocław Airport, City Logistics Wrocław III, 7R City Flex Wrocław, Wrocław IV Logistics Centre, City Logistics Wroclaw I, SEGRO Business Park Wrocław, Logicor Wrocław IV, Logicor Wrocław I, City Logistics Wrocław North, Wrocław Psie Pole, Logicor Wrocław II, Hillwood Wrocław Psie Pole oraz SEGRO Industrial Park Wrocław.
Kolejnym miastem na terenie Dolnego Śląska, ujętym w mapie ekspetów Cresa, jest Legnica. W mieście tym funkcjonują 2 parki logistyczne: 7R Park Legnica oraz Panattoni Park Legnica.
Następnym miastem jest Wałbrzych, gdzie znajduje się 1 magazyn. Jest nim Panattoni Park Wałbrzych.
2 obiekty magazynowe funkcjonują w miejscowości Mirków, są to: MLP Wrocław oraz Panattoni Park Wrocław V.
W Długołęce funkcjonuje obecnie 1 park logistyczny, jest to Eurologis – Centrum Logistyczne.
Również w miejscowości Bolesławiec funkcjonuje obecnie 1 park magazynowy, którym jest 7R Park Bolesławiec. Identycznie jest w miejscowości Wróblowice, gdzie funkcjonuje 1 inwestycja magazynowa, którą jest Panattoni Park Wrocław West Gate.
W Oleśnicy także funkcjonuje 1 magazyn. Jest to Hillwood Oleśnica.
Miejscowość Prusice również posiada 1 inwestycję magazynową – Prusice Logistic Park.
W Psarach funkcjonują 2 inwestycje magazynowe: Panattoni Park Wrocław North Gate I oraz Panattoni Park Wrocław North Gate II.
W miejscowości Małuszów funkcjonuje 1 inwestycja magazynowa, którą jest Panattoni Park Wrocław Campus 39.
Tak samo jest w przypadku miejscowości Magnice, gdzie działa 1 park magazynowy – Wrocław V Logistics Centre.
W Mokronosie Dolnym także funkcjonuje 1 inwestycja magazynowa, która jest MLP Wrocław West.
W Marcinkowicach działa 1 inwestycja magazynowa, jest to Waimea Logistic Park Wrocław Wschód.
W Siechnicach funkcjonuje 1 inwestycja magazynowa o nazwie Mapletree Park Wrocław I.
Natomiast w Dobrzykowicach znajduje się 1 inwestycja magazynowa Panattoni Park Wrocław East.
W miejscowości Wojkowice funkcjonuje 1 inwestycja magazynowa – Mapletree Park Wrocław II, natomiast na pograniczu miejscowości Wojkowice/Żórawina, funkcjonuje 1 park magazynowy, którym jest Hillwood Wrocław Wschód II.
Biskupice Podgórne posiadają 2 inwestycje magazynowe, którymi są: SEGRO Logistics Park Wrocław oraz SEGRO Industrial Park Wrocław II.
W Pietrzykowicach funkcjonuje 1 park magazynowy o nazwie Mount Park Wrocław.
Kąty Wrocławskie mają do zaoferowania 3 inwestycje magazynowe: BIK Centrum Logistyczne Wrocław, Panattoni Park Wrocław XIII oraz Prologis Park Wrocław IV.
5 inwestycji magazynowych znajduje się w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, a sa nimi: TriStar Wrocław, Panattoni Park Wrocław IX, Prologis Park Wrocław V, Panattoni Park Wrocław II, oraz Panattoni Park Wrocław XI.
W Bielanach Wrocławskich funkcjonuje 7 parków magazynowych, którymi są: Frontier Park Wrocław, Park Logistyczny Wrocław, Prologis Park Wrocław, Wrocław-Bielany Logistics Centre, Panattoni Park Wrocław III, Panattoni Park Wrocław VII oraz Panattoni Park Wrocław S8 South.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora