Z życia spółek

Rekordowy rok LC Corp na rynku nieruchomości biurowych

???????????????????????

???????????????????????


Firma LC Corp SA zaliczyła najlepszy rok w historii działalności na rynku nieruchomości biurowych. Właściciel biurowców znajdujących się w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach w 2018 roku podpisał ponad 30 umów najmu na blisko 33 tys. mkw. powierzchni biurowej. Spółka już zapowiada kolejne rekordy na 2019 rok.

Własność LC Corp SA to obecnie 6 inwestycji biurowych, rozmieszczonych w 3 polskich miastach. W portfolio firmy znajdują się zlokalizowane we Wrocławiu Sky Tower, Retro Office House oraz Arkady Wrocławskie, katowicki biurowiec Silesia Star, a także warszawskie obiekty Wola Center i Wola Retro. Ten ostatni jest aktualnie w budowie.
W 2018 roku umowy na wynajęcie powierzchni w biurowcach LC Corp podpisało 22 nowych najemców, którzy łącznie zajęli biura o wielkości 22 600 mkw. Kolejne 10 firm zajmujących 10 300 mkw. powierzchni zdecydowało się przedłużyć umowy najmu. W sumie więc w 2018 roku LC Corp podpisał 32 umowy najmu 32 900 mkw. powierzchni biurowej, co stanowi nowy rekord dla spółki.

– Rok 2018 był wyjątkowo udany dla działu inwestycji biurowych. Nasze sukcesy to nie tylko wynajęcie rekordowych powierzchni, ale również szybkość komercjalizacji. We Wrocławiu oddaliśmy do użytku biurowiec Retro Office House, który został skomercjalizowany w 100% w ciągu zaledwie 6 miesięcy od otrzymania pozwolenia na użytkowanie. Niemal kompletnym portfelem najemców może pochwalić się Silesia Star, jeden z największych kompleksów biurowych w Katowicach – mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA. – Firmy doceniają oferowaną przez nas atrakcyjną lokalizację inwestycji, nowoczesne rozwiązania stosowane w budynkach, oryginalne projekty inwestycji, ale też elastyczne i indywidualne podejście do każdego najemcy. Większość z wynajmowanych przez nas biur jest projektowana oraz wykańczana zgodnie z wymaganiami i wskazówkami najemców – dodaje Tomasz Wróbel.