Informacje dnia

Przedstawiciele branży e-commerce otwarci na współpracę z bankami

DeathtoStock_Meticulous-09
Przedstawiciele branży e-commerce i bankowość internetowa coraz częściej podejmują się współpracy.

Jeden z polskich liderów e-handlu w Polsce – IdoSell, rozpoczął współpracę z bankiem BNP Paribas. Firma IdoSell od ponad dwóch dekad wiedzie prym w polskim e-commerce, dostarczając narzędzia do tworzenia własnych sklepów internetowych. Przedsiębiorstwo stale coraz to nowszych rozwiązań, które pozwalają klientom maksymalizować sprzedaż. Doświadczenie i efektywność IdoSell oraz Bank BNP Paribas została połączona w integracji, w postaci systemu ratalnego dla sklepów internetowych. Konsumenci będą mogli starać się o kredyt nawet do 40 tys. zł.

– Produkt, który wdrożyliśmy we współpracy z bankiem BNP Paribas daje klientom IdoSell bardzo duże możliwości. Mogą oni m.in. elastycznie dopasować ofertę ratalną do swoich aktualnych promocji. Takie akcje są stosowane z dużym powodzeniem przez największe sklepy internetowe w Polsce – mówi Dominik Bednarczyk, Product Manager z IdoSell. – Klienci, którzy chcą kupić dobra luksusowe albo drogą elektronikę, a nie mają akurat wolnej ilości gotówki, szukają możliwości rozłożenia zakupów na raty. Jeśli sklep nie ma rat pośród swoich systemów płatności, jest przez klientów pomijany. To pokazuje, że ten styk finansowania zakupów z e-commerce jest dla sprzedawców niezwykle korzystny. Bank BNP Paribas jest dużym bankiem, rozpoznawalnym na polskim rynku. Konsumenci darzą tę firmę zaufaniem, dlatego zapewne gdy zobaczą jej logo w sklepie, chętnie skorzystają z nowej formy płatności.  – dodaje.

– Integracja z IdoSell idealnie wpisuje się w strategię banku w zakresie rozwoju na kluczowym dla nas rynku e-commerce. Dzięki współpracy docieramy z kredytem ratalnym do tysięcy sklepów, które korzystają z rozwiązania IdoSell- mówi Ewa Sokołowska Dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Internetowej w Banku BNP Paribas. – Klient dokonujący zakupów w sklepie może wygodnie i bezpiecznie skorzystać z finansowania Banku BNP Paribas. Proces wnioskowania jest prosty i 100% online. Z rozwiązania mogą korzystać dotychczasowi i nowi Klienci banku. Wystarczy złożyć wniosek tradycyjnie albo skorzystać ze ścieżki otwartej bankowości Klient wybiera ścieżkę, a następnie wysyła do banku wniosek. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, na ekranie pojawi się powiadomienie o jego pozytywnym rozpatrzeniu oraz link do pobrania dokumentów kredytowych. Po zapoznaniu się z nimi, wystarczy kliknąć przycisk „Podpisz umowę”, aby zawrzeć umowę kredytową online. Sklep otrzymuje środki bezpośrednio od Banku i wysyła zamówienie do Klienta – wyjaśnia. 

IdoSell to platforma, która nie tylko stara się nieustannie maksymalizować sprzedaż w sklepach internetowych, ale też wspiera połączenie sprzedaży tradycyjnej z tą internetową. Od lat prowadzi inicjatywy, które mają doprowadzić do synergii tych dwóch form handlu m.in. poprzez omnichannel, płatności odroczone czy też współpracę z InPost (np. przez wprowadzenie usługi Smile).