Z życia spółek

Prologis z tytułem Mistrza ESG w Logistyce

ben-rosett-10614-unsplash

Podczas Forum Kobiet w Logistyce po raz pierwszy wybrało „Mistrzów ESG w Logistyce 2023”. Celem wyróżnienia jest promowanie dobrych praktyk w obszarze ESG i działalności zgodnie ze zrównoważonym rozwojem a przede wszystkim wyróżnienie firm, które wzorcowo wdrażają strategie ESG w swoich organizacjach.

Prologis otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę „Mistrza ESG w Logistyce 2023” w kategorii: ład korporacyjny (Governance). Kapituła konkursu doceniła firmę za politykę równouprawnienia i różnorodności, za projekty innowacyjne i rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju w obiektach budowanych przez firmę na całym świecie.

Przez obiekty Prologis przepływa 2,8% światowego produktu krajowego brutto – czyli w 2022 r. niemal 3% wszystkich towarów wyprodukowanych i sprzedanych na świecie „przeszło” przez nasze magazyny. To ogromny sukces, ale także wielka odpowiedzialności. Dlatego z równym zaangażowaniem dbamy o wszystkie trzy obszary ESG. Dlatego bardzo dziękujemy za docenienie naszych działań i przyznanie nam tytułu Mistrza ESG w Logistyce 2023” – powiedziała Marta Tesiorowska, Vice President, Head of Marketing & Communications Europe w Prologis.

Źródło: Prologis.